Ograniczanie skutków niepełnosprawności

Rozstrzygnięto konkurs „Wspieranie działań w zakresie integracji oraz szeroko rozumianej rehabilitacji zmierzających do ograniczenia skutków niepełnosprawności”, ogłoszony przez samorząd powiatu. Dofinansowanie na realizację swoich projektów otrzymają cztery organizacje pozarządowe.

Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem „SNOA” będzie realizowało projekt „Weekendowa forma wsparcia II”, Stowarzyszenie „Seniorzy 50+” przygotowało projekt „Zdrowy i aktywny senior”, a Fundacja „Misericordia” będzie organizatorem Integracyjnego Przeglądu Piosenki Religijnej Warsztatów Terapii Zajęciowej dla osób niepełnosprawnych i mieszkańców miasta Kwidzyna. Impreza odbędzie się po raz czwarty. „Kultura otwarta” to projekt Sceny Lalkowej Jana Wilkowskiego w Kwidzynie, który otrzymał dofinansowanie w ramach konkursu. Ogółem organizacje otrzymają wsparcie w wysokości 21 tys. zł.

(op)