sobota 20 Lip 2019
header01
header02
header03

ZAWODY WĘDKARSKIE DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Osiem drużyn walczyło o zwycięstwo w Zawodach Wędkarskich – spławikowych, dla osób niepełnosprawnych w Górkach, w gminie Kwidzyn. Organizatorem zawodów jest Warsztat Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, prowadzony przez Fundację „Misericordia”.

Czytaj więcej: ZAWODY WĘDKARSKIE DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

SPARTAKIADA W ŁASINIE

Reprezentacja Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, z siedzibą w Górkach, wzięła udział w Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych w Łasinie, w powiecie grudziądzkim. To pierwsza tego impreza zorganizowana przez Fundację Ochrony Zdrowia i Rehabilitacji Niepełnosprawnych i Warsztat Terapii Zajęciowej w Łasinie. W spartakiadzie uczestniczył Przemysław Rutkowski, który przywiózł z imprezy brązowy medal.

Czytaj więcej: SPARTAKIADA W ŁASINIE

PIKNIK RODZINNY W WARSZTACIE TERAPII ZAJĘCIOWEJ

Rodziny i uczestnicy kwidzyńskiego Warsztatu Terapii Zajęciowej bawili się podczas pikniku, który odbył się w parku przy zabytkowym dworku w Górkach. Dworek w gminie Kwidzyn, to siedziba WTZ, prowadzonego przez kwidzyńską Fundację „Misericordia”.

Czytaj więcej: PIKNIK RODZINNY W WARSZTACIE TERAPII ZAJĘCIOWEJ

INTEGRACYJNE ZAWODY PŁYWACKIE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W GDAŃSKU

Magda Kuter z Warsztatu Terapii zajęciowej w Kwidzynie zajęła pierwsze miejsce podczas Integracyjnych Zawodów Pływackich Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Akces Swim”. Artur Jurczak był drugi, natomiast Aleksandra Kozikowska ukończyła zawody na trzecim miejscu. Zawody odbyły się w Gdańskim Ośrodku Sportu w Gdańsku Oruni. Ich organizatorem była Fundacja Rozwoju Integracji Społecznej AKCES.

Czytaj więcej: INTEGRACYJNE ZAWODY PŁYWACKIE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W GDAŃSKU

TRZY DRUŻYNOWE ZWYCIĘSTWA TENISISTÓW

Tenisiści z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, z siedzibą w Górkach, zwyciężyli drużynowo w grupie A podczas Gdańskiego Integracyjnego Turnieju Tenisa Stołowego. Turniej został zorganizowany przez Fundację Rozwoju Integracji Społecznej AKCES. Zawody odbyły się w ramach Pomorskiej Ligi Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych. To trzecie drużynowe zwycięstwo tenisistów w tegorocznym sezonie ligi. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Roman Leszek, reprezentujący Warsztat Terapii Zajęciowej w Ryjewie. Doskonale spisali się także tenisiści z kwidzyńskiego WTZ, którzy grają w grupie B. Zajęli oni drugie miejsce w swojej grupie.

Czytaj więcej: TRZY DRUŻYNOWE ZWYCIĘSTWA TENISISTÓW

PIKNIK NA DZIEŃ DZIECKA

Dzieci z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Kwidzynie wzięły udział w pikniku zorganizowanym na terenie parku przy zabytkowym dworku w Górkach. Imprezę zorganizowano z okazji Dnia Dziecka. Wzięły w niej udział 4 i 5-letnie dzieci z grupy „Pomarańczowej”. Piknik zorganizowano we współpracy z Warsztatem Terapii Zajęciowej w Kwidzynie z siedzibą w Górkach.

Czytaj więcej: PIKNIK NA DZIEŃ DZIECKA

BOCCE DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Osoby niepełnosprawne walczyły o Puchar Kwidzyńskiego Centrum Sportu i Rekreacji podczas turnieju w bocce klasyczne. Zawody odbyły się na stadionie podczas Dni Kwidzyna. Impreza odbyła się już po raz dwudziesty.

Czytaj więcej: BOCCE DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

ZLIKWIDOWAĆ BARIERY W KOMUNIKOWANIU

„Wspomaganie umiejętności porozumiewania się – likwidacja barier w komunikowaniu się dzieci i młodzieży niepełnosprawnych lub zagrożonych niepełnosprawnością i ich rodziców z terenu powiatu kwidzyńskiego”, to program realizowany od lat przez Stowarzyszenie Rehabilitacyjne Centrum Rozwoju Porozumiewania w Kwidzynie. Program adresowany do dzieci w okresie od urodzenia do 18 roku życia oraz młodzieży do 25 roku życia o potrzebie specjalnego kształcenia, a także dzieci zagrożonych niepełnosprawnością będzie kontynuowany także w tym roku.

Czytaj więcej: ZLIKWIDOWAĆ BARIERY W KOMUNIKOWANIU

SENIORZY I OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE W NOWOCZESNYM SPOŁECZEŃSTWIE EUROPEJSKIM

Uczestnicy międzynarodowej konferencji z udziałem przedstawicieli instytucji i organizacji pozarządowych z Ukrainy, Niemiec i Polski dyskutowali na temat szeroko pojętej pomocy osobom starszym, a także osobom niepełnosprawnym. Omówiona została zarówno pomoc instytucjonalna, jak i pozarządowa, a także wolontariat. Był także głos spoza Unii Europejskiej, przedstawiciela Ukrainy, który zwrócił uwagę na ograniczenia, które nie pozwalają realizować niektórych projektów dla osób niepełnosprawnych z uwagi na wymogi związane z ubezpieczeniem i czasami zbyt restrykcyjnymi wymogami związanymi z bezpieczeństwem. Konferencja odbyła się w zabytkowym dworku w Górkach, który jest siedzibą kwidzyńskiego Warsztatu Terapii Zajęciowej, prowadzonego przez Fundację „Misericordia”. Organizatorem spotkania było Starostwo Powiatowe w Kwidzynie. W organizację zaangażowały się też organizacje oraz instytucje zajmujące się działaniami na rzecz seniorów oraz osób niepełnosprawnych, w tym Warsztat Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, Stowarzyszenie Seniorzy 50 + oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie.

Czytaj więcej: SENIORZY I OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE W NOWOCZESNYM SPOŁECZEŃSTWIE EUROPEJSKIM

NIEPEŁNOSPRAWNI ZAWODNICY POBIEGLI ULICAMI KWIDZYNA

Niepełnosprawni zawodnicy wystartowali w Ogólnopolskim Unijnym Biegu Osób Niepełnosprawnych, który towarzyszył Unijnemu Ogólnopolskiemu Biegowi Ulicznemu, organizowanemu przez Kwidzyński Klub Lekkoatletyczny „Rodło”. Współorganizatorem biegu był Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie. Bieg rozgrywany był w kilku kategoriach, w tym kobiety i mężczyźni do 18 lat i dzieci do lat 10, kobiety i mężczyźni powyżej 18 lat oraz osoby na wózkach elektrycznych i pchanych.

Czytaj więcej: NIEPEŁNOSPRAWNI ZAWODNICY POBIEGLI ULICAMI KWIDZYNA