poniedziałek 27 Maj 2019
header01
header02
header03

NIEPEŁNOSPRAWNI ZAWODNICY POBIEGLI ULICAMI KWIDZYNA

Niepełnosprawni zawodnicy wystartowali w Ogólnopolskim Unijnym Biegu Osób Niepełnosprawnych, który towarzyszył Unijnemu Ogólnopolskiemu Biegowi Ulicznemu, organizowanemu przez Kwidzyński Klub Lekkoatletyczny „Rodło”. Współorganizatorem biegu był Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie. Bieg rozgrywany był w kilku kategoriach, w tym kobiety i mężczyźni do 18 lat i dzieci do lat 10, kobiety i mężczyźni powyżej 18 lat oraz osoby na wózkach elektrycznych i pchanych.

Czytaj więcej: NIEPEŁNOSPRAWNI ZAWODNICY POBIEGLI ULICAMI KWIDZYNA

ROWER DLA NIEPEŁNOSPRAWNEGO

Sześć trójkołowych rowerów rehabilitacyjnych trafiło do osób niepełnosprawnych w Kwidzynie. Wszystkie pochodzą z wypożyczalni, którą otworzyło w Kwidzynie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Autyzmem „SNOA” razem z Fundacją Eco Textil. Przedsięwzięciu partneruje Polski Czerwony Krzyż. Rowery kupiono za pieniądze pochodzące z recyklingu odzieży.

Czytaj więcej: ROWER DLA NIEPEŁNOSPRAWNEGO

PRZEDŚWIĄTECZNE KIERMASZE W LIWIE

Pisanki, koguciki, zajączki, stroiki, wiklinowe koszyki i wiele innych wyrobów zapełniło stoiska Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie podczas przedświątecznych kiermaszów wielkanocnych. Oryginalne świąteczne ozdoby, a także przedmioty codziennego użytku, wykonane podczas zajęć prowadzonych dla niepełnosprawnych mieszkańców powiatu kwidzyńskiego, można było kupić w Centrum Handlowym „Liwa” w Kwidzynie.

Czytaj więcej: PRZEDŚWIĄTECZNE KIERMASZE W LIWIE

POŻEGNALIŚMY JANA RENTFLEISZA

Odszedł od nas Jan Rentflejsz, nauczyciel, wieloletni instruktor pracowni wikliniarskiej Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie. Przez wiele lat związany był z dawnym Technikum Wikliniarskim w Kwidzynie. Zarówno w szkole, jak i Warsztacie Terapii Zajęciowej dzielił się wiedzą i uczył kolejne pokolenia trudnego, ale dającego ogromną satysfakcję ginącego zawodu wikliniarza, przyczyniając się do jego zachowania.

Czytaj więcej: POŻEGNALIŚMY JANA RENTFLEISZA

KU CHWALE OJCA ŚWIĘTEGO

Dzieci i młodzież korzystający z placówek wsparcia dziennego nigdy się nie nudzą. W placówce przy ul. Hallera w Kwidzynie został zorganizowany koncert poświęcony pamięci św. Jana Pawła II. Placówki funkcjonują w ramach Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

Czytaj więcej: KU CHWALE OJCA ŚWIĘTEGO

GRALI W TYSIĄCA W KWIDZYŃSKIM DPS

Halina Krzyżanowska wygrała w turnieju karcianym tysiąca zorganizowanym w Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie. Zwyciężczyni turnieju uzyskała 962 punkty. Mieszkańcy domu walczyli o Puchar Kierownika Działu Opiekuńczo-Terapeutycznego DPS. Na drugim miejscu turniej zakończył Jan Piotrowski z 926 punktami, natomiast trzecie miejsce zdobyła Jadwiga Pokora (854 pkt.). Czwarty w zawodach był Czasław Matuszewski (831 pkt.). Piąte miejsce zajęła Teresa Kępska (782 pkt.). Puchar oraz nagrody dla wszystkich uczestników turnieju wręczyła Krystyna Chodara, kierownik Działu Opiekuńczo-Terapeutycznego w Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie. Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali ks. Przemysław Demski, sędzia główny zawodów i Jan Nowakowski, sędzia techniczny. O stronę organizacyjną zadbały Wiesława Cichowicz i Kamila Gierczyńska.

Czytaj więcej: GRALI W TYSIĄCA W KWIDZYŃSKIM DPS

WTZ ZAPRASZA NA PRZEDŚWIĄTECZNY KIERMASZ

Niepowtarzalna okazja kupienia wyjątkowych, ręcznie wykonanych i tanich ozdób świątecznych pojawi się 5 i 6 kwietnia w Centrum Handlowym „Liwa" w Kwidzynie. Wszystko za sprawą przedświątecznych kiermaszów wielkanocnych organizowanych przez kwidzyński Warsztat Terapii Zajęciowej, z siedzibą w Górkach.

Czytaj więcej: WTZ ZAPRASZA NA PRZEDŚWIĄTECZNY KIERMASZ

POMORSKI TURNIEJ WARCABOWY DOMÓW POMOCY SPOŁECZNEJ

Ponad 70 zawodników wzięło udział w Pomorskim Turnieju Warcabowym Domów Pomocy Społecznej. Jego pomysłodawcą i organizatorem jest Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie. W tym roku zawody rozegrano po raz siedemnasty. Turniej tradycyjnie odbył się w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kwidzynie. Warcabiści walczyli indywidualnie o Puchar Starosty Kwidzyńskiego, natomiast drużynowo o Puchar Burmistrza Kwidzyna. Rozegrano ok. 250 partii.

Czytaj więcej: POMORSKI TURNIEJ WARCABOWY DOMÓW POMOCY SPOŁECZNEJ