sobota 19 Sty 2019
header01
header02
header03

ZROZUMIEĆ, ZAPOBIEGAĆ I POMÓC DZIECIOM Z FAS

Zrozumieć, zapobiegać i pomóc dzieciom z FAS, to tytuł konferencji, która odbyła się w Kwidzyńskim Centrum Kultury. Konferencja była podsumowaniem działań prowadzonych w tym roku w ramach kampanii „Stop FAS w Kwidzynie”, prowadzonej przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kwidzynie przy udziale Fundacji „Trzeźwość” z Gdyni. FAS to Alkoholowy Zespół Płodowy. Od 2000 roku używa się również terminu FASD (Spektrum Płodowych Zaburzeń Alkoholowych).

Czytaj więcej: ZROZUMIEĆ, ZAPOBIEGAĆ I POMÓC DZIECIOM Z FAS

WIĘCEJ NA SPRZĘT REHABILITACYJNY

Dodatkowe pieniądze przeznaczono na dofinansowanie zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny, przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze. Rada powiatu dokonała zmian w uchwale dotyczącej podziału środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Pieniądze są przeznaczone na rehabilitację społeczną i zawodową niepełnosprawnych mieszkańców powiatu kwidzyńskiego. Renata Majda, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie, twierdzi, że to wynik ostatecznej analizy ostatnich jedenastu miesięcy.

Czytaj więcej: WIĘCEJ NA SPRZĘT REHABILITACYJNY

PRZEDŚWIĄTECZNE KIERMASZE W LIWIE

Podczas dwóch kiermaszów, które odbyły się w holu Centrum Handlowego „Liwa” można było kupić świąteczne ozdoby, które nie są dostępne w żadnym sklepie. Bombki choinkowe, stroiki, wiklinowe koszyki, ceramika ze świątecznymi wzorami, a także wyroby stolarskie, przydatne w każdym domu, wypełniły stoiska. Wszystkie wyroby zostały przygotowane podczas zajęć prowadzonych w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, Świetlicach Środowiskowych Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kwidzynie.

Czytaj więcej: PRZEDŚWIĄTECZNE KIERMASZE W LIWIE

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KIERMASZACH

Oryginalne, niepowtarzalne i niedrogie ozdoby świąteczne, wykonane podczas zajęć prowadzonych w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Kwidzynie oraz Świetlicy Środowiskowej Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, będzie można kupić podczas dwóch kiermaszów przedświątecznych w holu Centrum Handlowego „Liwa”. Pierwszy kiermasz odbędzie 8 grudnia, czyli w najbliższą sobotę, w godzinach od 10.00 do 14.00, natomiast drugi 12 grudnia (środa) w godz. 14.00-18.00.

Czytaj więcej: ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KIERMASZACH

ROMAN LESZEK ZWYCIĘŻCĄ POMORSKIEJ LIGI

Ostatni w tym sezonie turniej rozgrywany w ramach Pomorskiej Ligi Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych odbył się w Przodkowie. Przez cały rok w zmaganiach uczestniczą niepełnosprawni tenisiści z całego Pomorza. Liga rozgrywana jest w trzech grupach: A, B i C. W rywalizacji biorą udział także opiekunowie. Turniej w Przodkowie, którego organizatorem był Dom Pomocy Społecznej w Kobysewie, w grupie A, wygrał Roman Leszek, reprezentujący Warsztat Terapii Zajęciowej w Ryjewie, potwierdzając tym samym, że jest najlepszym tenisistą tegorocznych rozgrywek ligowych. Na drugim miejscu, wśród niepełnosprawnych zawodników, sezon zakończył Zdzisław Schutzman z Domu Pomocy Społecznej w Strzebielinku, natomiast Klaudia Klonowska z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, z siedzibą w Górkach, zajęła trzecie miejsce.

Czytaj więcej: ROMAN LESZEK ZWYCIĘŻCĄ POMORSKIEJ LIGI

WALCZYLI O PUCHAR WÓJTA GMINY RYJEWO

Ponad 80 zawodników wzięło udział w Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Ryjewo Sławomira Słupczyńskiego. Zawody odbyły się w ramach Pomorskiej Ligi Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych. Tenisiści spotkali się w hali sportowej Szkoły Podstawowej imienia Mikołaja Kopernika w Ryjewie. Organizatorzy zawodów to Stowarzyszenie Pomocy Społecznej „Słoneczne Wzgórze” w Ryjewie oraz Dom Pomocy Społecznej w Ryjewie.

Czytaj więcej: WALCZYLI O PUCHAR WÓJTA GMINY RYJEWO

POWIATOWA OLIMPIADA KÓŁ I ŚRODOWISK OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Niepełnosprawne osoby z ośrodków z całego powiatu wzięły udział w Powiatowej Olimpiadzie Kół i Środowisk Osób Niepełnosprawnych. Impreza odbyła się w hali widowiskowo–sportowej przy ul. Wiejskiej w Kwidzynie. Organizatorem imprezy jest Kwidzyński Klub Lekkoatletyczny „Rodło”. Współorganizatorzy olimpiady to Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie. W organizacji pomogło także Kwidzyńskie Centrum Sportu i Rekreacji.

Czytaj więcej: POWIATOWA OLIMPIADA KÓŁ I ŚRODOWISK OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

PCPR JUŻ W NOWEJ SIEDZIBIE

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie zmieniło swoją siedzibę. Wszystkie sprawy można obecnie załatwiać w budynku przy ul. Hallera 5. W tym samym budynku funkcjonuje także Zespół Pieczy Zastępczej PCPR. Centrum realizuje zadania z zakresu pieczy zastępczej, pomocy społecznej oraz zadania Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Nadal jednak dyżury pracowników Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Malborku odbywać się będą w budynku przy ul. Grudziądzkiej. Ostatni w tym roku dyżur odbędzie się 20 grudnia w godz. 9:30–12:00 w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Kwidzynie przy ul. Grudziądzkiej 30 (trzecie piętro, pokój nr 25).

KONFERENCJA NA 25-LECIE WARSZTATU TERAPII ZAJĘCIOWEJ

Ponad 100 osób wzięło udział w konferencji „Powiat kwidzyński przyjazny osobom niepełnosprawnym – teraźniejszość i wyzwania”. Konferencja odbyła się w Kwidzyńskim Parku Przemysłowo-Technologicznym w Górkach. Spotkanie było częścią obchodów 25-lecia działalności Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie.

Czytaj więcej: KONFERENCJA NA 25-LECIE WARSZTATU TERAPII ZAJĘCIOWEJ