czwartek 27 Lut 2020
header01
header02
header03

WSPARCIE NA TURNUSY I ŚRODKI ORTOPEDYCZNE

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych umożliwił składanie wniosków dotyczących dofinansowania do turnusów rehabilitacyjnych oraz do zakupu przedmiotów ortopedycznych drogą elektroniczną. Renata Majda, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie podkreśla, że system działa od początku roku.

Czytaj więcej: WSPARCIE NA TURNUSY I ŚRODKI ORTOPEDYCZNE

WINDA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH

W siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przy ul. Hallera 5 w Kwidzynie powstanie winda, która umożliwi osobom niepełnosprawnym dotarcie na wyższe kondygnacje. Inwestycja w ramach której dostosowane dla osób niepełnosprawnych zostaną także pomieszczenia sanitarne ma zostać zrealizowana w tym roku.

Czytaj więcej: WINDA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH

ŚWIĘTOWALI W DNIU BABCI I DZIADKA

Członkowie Stowarzyszenia Seniorzy 50+ w Kwidzynie bawili się podczas Dnia Babci i Dziadka. Impreza odbyła się w Kwidzyńskim Centrum Seniora.

Czytaj więcej: ŚWIĘTOWALI W DNIU BABCI I DZIADKA

SENIORZY W TEATRZE MUZYCZNYM W GDYNI

Grupa seniorów z kwidzyńskiego Stowarzyszenia Seniorzy 50+ wybrała się na Koncert Sylwestrowy na Bis do Teatru Muzycznego w Gdyni. Joanna Cichorek, wiceprezes stowarzyszenia, twierdzi, że ubiegłoroczni uczestnicy koncertu wybrali tematykę polskich lat 60. oraz gorące rytmy muzyki latynoskiej.

Czytaj więcej: SENIORZY W TEATRZE MUZYCZNYM W GDYNI

NIE TRZEBA JEŹDZIĆ DWA RAZY

Karty parkingowe i legitymacje osoby niepełnosprawnej będzie można tak jak w ubiegłym roku odebrać w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie. Trzeba jednak będzie zadbać o upoważnienie dla kierownika PCPR. Dyżury pracowników Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności odbywają się tylko w Malborku.

Czytaj więcej: NIE TRZEBA JEŹDZIĆ DWA RAZY

DARY DLA KWIDZYŃSKIEGO DPS

Nową pościel otrzymali mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie. To jeden z darów, który przywiózł dr Christian Meyl z Zakonu Joannitów, który od wielu lat pomaga nie tylko jako przedstawiciel zakonu, ale także jako osoba prywatna.

Czytaj więcej: DARY DLA KWIDZYŃSKIEGO DPS

SPRAWDZIAN UMIEJĘTNOŚCI INFORMATYCZNYCH UCZESTNIKÓW WTZ

Reprezentacja kwidzyńskiego WTZ zajęła drugie miejsce podczas Sprawdzianu Umiejętności Informatycznych Uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, który odbył się w Elblągu. Tym samym uczestnicy warsztatu w Kwidzynie powtórzyli swoje osiągnięcie sprzed dwóch lat. Czwarte miejsce zajęła reprezentacja Warsztatu Terapii Zajęciowej w Ryjewie. Konkurs odbył się w Zespole Szkół Mechanicznych w Elblągu. Jego organizatorem jest Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Tacy sami”. Współorganizator Zespół Szkół Mechanicznych w Elblągu. Sprawdzian odbywa się co dwa lata. Do jego udziału zapraszane są warsztaty, w których funkcjonują pracownie informatyczne. Według organizatora sprawdzian to okazja do porównania wiedzy zdobytej w trakcie zajęć, a także do wymiany doświadczeń instruktorów.

Czytaj więcej: SPRAWDZIAN UMIEJĘTNOŚCI INFORMATYCZNYCH UCZESTNIKÓW WTZ

PRZYGOTOWALI DOBRE RADY I POTRAWY

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej wysłuchali prezentacji oraz obejrzeli filmy dotyczące sposobów zdrowego odżywania. O tym w jaki sposób przygotować sobie zdrowy posiłek i dlaczego tak ważna jest odpowiednia dieta opowiedziały uczennice z klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w Zespole Szkół nr 2 w Kwidzynie.

Czytaj więcej: PRZYGOTOWALI DOBRE RADY I POTRAWY