czwartek 22 Lis 2018
header01
header02
header03

KONFERENCJA NA 25-LECIE WARSZTATU TERAPII ZAJĘCIOWEJ

Ponad 100 osób wzięło udział w konferencji „Powiat kwidzyński przyjazny osobom niepełnosprawnym – teraźniejszość i wyzwania”. Konferencja odbyła się w Kwidzyńskim Parku Przemysłowo-Technologicznym w Górkach. Spotkanie było częścią obchodów 25-lecia działalności Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie.

Czytaj więcej: KONFERENCJA NA 25-LECIE WARSZTATU TERAPII ZAJĘCIOWEJ

ŻÓŁTY KOBIERZEC BEZINTERESOWNEJ POMOCY

„Pola nadziei” to wyjątkowy program, którego celem jest promowanie idei wolontariatu i niesienia bezinteresownej pomocy podopiecznym Hospicjum Świętego Wojciecha. Jesienią sadzone są żonkile, które symbolizują nadzieję na nowe życie i zwycięstwo miłości nad śmiercią. Wiosną kwiaty będą rozdawane, w zamian za wsparcie na rzecz hospicjum. W Kwidzynie odbyła się już druga edycja tego międzynarodowego programu. Jego organizatorem jest Kwidzyńskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych, które prowadzi hospicjum.

Czytaj więcej: ŻÓŁTY KOBIERZEC BEZINTERESOWNEJ POMOCY

KTO TY JESTEŚ, POLAK MAŁY

Wydarzeń związanych ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości nie mogło zabraknąć w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, z siedzibą w Górkach. Niepełnosprawni uczestnicy warsztatu nie tylko mogli obejrzeć spektakl, ale wziąć w nim czynny udział.

Czytaj więcej: KTO TY JESTEŚ, POLAK MAŁY

STO ZŁOTYCH WIĘCEJ NA UCZESTNIKA

Wzrosła kwota związana z uczestnictwem osób niepełnosprawnych w warsztatach terapii zajęciowej. Rada powiatu przyjęła uchwałę, w której zwiększono środki na funkcjonowanie WTZ w Ryjewie i Kwidzynie.

Czytaj więcej: STO ZŁOTYCH WIĘCEJ NA UCZESTNIKA

DZIENNY DOM POBYTU „SENIOR+” DZIAŁA JUŻ ROK

Władze Kwidzyna nie wykluczają utworzenia kolejnego domu dla seniorów. W tym miesiącu mija rok od otwarcia Dziennego Domu Pobytu „Senior+” przy ul. Warszawskiej. Zajęcia prowadzone są w dni robocze, w godz. 7:30-15:30. Cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta. Seniorzy mogą w domu zjeść śniadanie i obiad. Uczestnikami zajęć mogą być osoby mieszkające w Kwidzynie, niepracujące, które ukończyły 60 rok życia. Siedzibą domu jest budynek naprzeciwko Urzędu Miejskiego, którego modernizacja zakończyła się w połowie ubiegłego roku.

Czytaj więcej: DZIENNY DOM POBYTU „SENIOR+” DZIAŁA JUŻ ROK

BIEGALI I RZUCALI W PELPLINIE

Daniel Kuriata wywalczył pierwsze miejsce w biegu na 400 m podczas Kociewskich Igrzysk Sportowych Osób Niepełnosprawnych, które odbyły się w Pelplinie. Trzecie miejsce, w rzucie piłeczką, wywalczyła Anna Mesanio. Oboje reprezentują Warsztat Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, z siedzibą w Górkach, prowadzony przez kwidzyńską Fundację „Misericordia”.

Czytaj więcej: BIEGALI I RZUCALI W PELPLINIE

TURNIEJ DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH WĘDKARZY

Niepełnosprawni wędkarze z domów pomocy społecznej w Kwidzynie i Ryjewie, warsztatów terapii zajęciowej w Kwidzynie, Ryjewie i Koniecwałdzie (powiat sztumski) oraz osoby niepełnosprawne z Kwidzyna wzięły udział w zawodach wędkarskich. Ich organizatorem był Warsztat Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, prowadzony przez Fundację „Misericordia”. Wędkowanie odbywało się na terenie parku przy zabytkowym dworku w Górkach (gmina Kwidzyn), który jest siedzibą warsztatu.

Czytaj więcej: TURNIEJ DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH WĘDKARZY

POZNAWALI NIEMIECKI SYSTEM OPIEKI ZDROWOTNEJ

Poznanie systemu opieki nad osobami niepełnosprawnymi i seniorami była celem wizyty przedstawicieli różnych instytucji oraz organizacji z powiatu kwidzyńskiego w powiecie Osterholz. Organizatorem pobytu byli samorząd powiatu Osterholz i Rada Seniorów Osterholz-Scharmbeck, reprezentowana przez Gerdę Urbrock, która już kilka lat temu zabiegała o poszerzenie kontaktów partnerskich w zakresie aktywizacji osób starszych i niepełnosprawnych. To nie pierwsza tego typu wizyta. Dwa lata temu delegacja z powiatu kwidzyńskiego poznawała w niemieckim powiecie model wspierania osób starszych, a także rozwiązania związane z pomocą społeczną.

Czytaj więcej: POZNAWALI NIEMIECKI SYSTEM OPIEKI ZDROWOTNEJ