poniedziałek 25 Mar 2019
header01
header02
header03

TURNIEJ SZACHOWY DOMÓW POMOCY SPOŁECZNEJ

W Domu Pomocy Społecznej „Słoneczne Wzgórze” w Ryjewie odbył się Turniej Szachowy o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy w Ryjewie Kazimierza Zimy. W zawodach wzięło udział 12 zawodników reprezentujących domy pomocy społecznej w Kwidzynie, Stegnie, Chojnicach i Ryjewie oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Ryjewie.

Uroczystego otwarcia turnieju dokonali Kazimierz Gorlewicz, dyrektor DPS w Ryjewie oraz Kazimierz Zima, przewodniczący rady gminy w Ryjewie i patron zawodów. Sędzią głównym zawodów był Adam Drews, na co dzień trener szachistów w MTS Kwidzyn.

– Zawody rozegrane zostały systemem kołowym, czyli każdy z każdym. Szachiści rywalizowali w 11 rundach. Najlepszy okazał się Andrzej Łoboda, reprezentant Domu Pomocy Społecznej w Chojnicach. Drugie miejsce zajął Henryk Wodzisławski, natomiast trzecie Waldemar Paszke, reprezentujący Dom Pomocy Społecznej w Ryjewie – informuje Tomasz Chojnacki z Domu Pomocy Społecznej w Ryjewie.

Najlepsi szachiści otrzymali puchary, a wszyscy uczestnicy turnieju pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Turniej wsparli Urząd Gminy w Ryjewie oraz sponsorzy.

(op)

Zdjęcia: DPS w Ryjewie