poniedziałek 17 Cze 2019
header01
header02
header03

PIKNIK NA 25-LECIE WARSZTATU TERAPII ZAJĘCIOWEJ

Piknik dla rodziców, opiekunów i uczestników rozpoczął tegoroczne obchody 25-lecia utworzenia Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie. W imprezie, która odbyła się w parku przy zabytkowym dworku w Górkach, w gminie Kwidzyn, wzięło udział ok. 140 osób, w tym wolontariusze wspierający od lat działania warsztatu.

Imprezę poprowadzili Bogdan Muchowski, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie i Wanda Masalska-Szymanek, psycholog WTZ. Bogdan Muchowski przypomniał historię warsztatu i podziękował rodzicom i opiekunom za wsparcie. Podczas pikniku wspomniano także zmarłych uczestników i instruktorów. Rodzicom i opiekunom, którzy w sposób szczególny angażowali się i angażują nadal w działalność warsztatu, wręczono specjalne podziękowania. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku oraz kiełbasek z grilla. Czas umiliły występy uczestników. Rodzice i opiekunowie opowiadali o znaczeniu warsztatu i jego wpływie na niepełnosprawnych uczestników.

W październiku odbędzie się konferencja, podczas której omówione zostanie między innymi znaczenie warsztatów terapii zajęciowej dla rehabilitacji społecznej i zawodowej. Podsumowana będzie także 25-letnia działalność kwidzyńskiej placówki.

Warsztat Terapii Zajęciowej powstał 1 października 1993 roku. Początkowo zajęcia prowadzone były w trzech pracowniach w Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie. Uczestniczyły w nich 22 osoby. Od 2004 roku prowadzeniem warsztatu zajęła się kwidzyńska Fundacja „Misericordia”. Obecnie w zajęciach terapeutycznych, w ośmiu pracowniach, uczestniczy 47 niepełnosprawnych osób z całego powiatu kwidzyńskiego.

(jk)