poniedziałek 17 Cze 2019
header01
header02
header03

BIEGALI I RZUCALI W PELPLINIE

Daniel Kuriata wywalczył pierwsze miejsce w biegu na 400 m podczas Kociewskich Igrzysk Sportowych Osób Niepełnosprawnych, które odbyły się w Pelplinie. Trzecie miejsce, w rzucie piłeczką, wywalczyła Anna Mesanio. Oboje reprezentują Warsztat Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, z siedzibą w Górkach, prowadzony przez kwidzyńską Fundację „Misericordia”.

– Zawody odbyły się na bardzo dobrze przygotowanym obiekcie. Rozegrano konkurencje biegowe, skok w dal, rzut piłką lekarską i rzut piłeczką palantową. W zawodach wzięło łącznie udział dwadzieścia ekip z województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Na starcie stanęło ok. 270 zawodników – mówi Wanda Wierucka, opiekun zawodników z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie.

WTZ w Kwidzynie reprezentowali Patrycja Zwierzyńska, Anna Mesanio, Robert Zwierzyński, Szymon Szpociński, Daniel Kuriata, Łukasz Hartman i Artur Jurczak.
Kociewskie Igrzyska Sportowe Osób Niepełnosprawnych to jedna z największych tego typu imprez na Pomorzu oraz w Polsce. Organizatorem igrzysk, które w tym roku odbyły się po raz jedenasty, jest Caritas Diecezji Pelplińskiej.

(jk)