czwartek 09 Kwi 2020
header01
header02
header03

DARY DLA KWIDZYŃSKIEGO DPS

Nową pościel otrzymali mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie. To jeden z darów, który przywiózł dr Christian Meyl z Zakonu Joannitów, który od wielu lat pomaga nie tylko jako przedstawiciel zakonu, ale także jako osoba prywatna.

– Mam bardzo dobre kontakty z osobą, która bardzo chciała wspierać takie instytucje jak domy pomocy społecznej i hospicja. Jest to więc prezent od pewnej firmy, która angażuje się w pomoc charytatywną. Przywieźliśmy pościel i fartuchy. Będę w Kwidzynie w marcu i ponownie przywiozę kolejne rzeczy, w tym ręczniki, które przydadzą się w takich instytucjach jak dom pomocy społecznej czy hospicjum. Może to być nawet 500 sztuk, o ile będzie taka potrzeba – twierdzi dr Christian Meyl.

Joanna Stasińska, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie, cieszy się z pomocy, która trafiła do placówki.

– W imieniu mieszkańców i pracowników bardzo dziękujemy za przekazane dary. To nie pierwsze wsparcie, które trafia do naszego domu ze strony pana doktora Christiana Meyla i Zakonu Joannitów. Współpraca trwa od wielu lat i oczywiście chcemy ją kontynuować – podkreśla Joanna Stasińska.

Dr Christian Meyl często sam zbiera środki i szuka możliwości ich pozyskiwania od innych osób oraz instytucji. Od lat osobiście angażuje się także w pomoc dla dzieci z ukraińskiego Baru. To partnerskie miasto Kwidzyna. W 2015 roku dr Christian Meyl otrzymał z rąk burmistrza Kwidzyna tytuł Człowieka Roku. Zakon Joannitów, który reprezentuje dr Christian Meyl, na stałe już zagościł w Kwidzynie. Razem z samorządem miasta i przy współpracy Towarzystwa Kulturalnego Mniejszości Niemieckiej „Ojczyzna” prowadzi stację socjalną. Stacja pomaga między innymi osobom starszym, obłożnie chorym oraz niepełnosprawnym. Potrzebujący mieszkańcy mogą korzystać z usług apteki funkcjonującej w jej ramach.

(jk)