niedziela 09 Sie 2020
header01
header02
header03

SENIORZY W TEATRZE MUZYCZNYM W GDYNI

Grupa seniorów z kwidzyńskiego Stowarzyszenia Seniorzy 50+ wybrała się na Koncert Sylwestrowy na Bis do Teatru Muzycznego w Gdyni. Joanna Cichorek, wiceprezes stowarzyszenia, twierdzi, że ubiegłoroczni uczestnicy koncertu wybrali tematykę polskich lat 60. oraz gorące rytmy muzyki latynoskiej.

– Chyba wszystkim przypadło to do gustu. Słuchając przebojów Breakout, Niebiesko-Czarnych, Czerwonych Gitar, Skaldów czy Filipinek przypomnieliśmy sobie lata młodości. „Dziwny jest ten świat” przypomniał nam Czesława Niemena i ponadczasowe słowa jego piosenki. Nie zabrakło też Wojciecha Młynarskiego z tamtych lat.

Po przerwie akcenty z Ameryki Południowej rozpoczęła muzyka z repertuaru Vangelisa – 1492 Conquest of Paradise z Kolumbem wkraczającym w świat Indian z ich kulturą i tańcami. „El Condor Pasa” – czyli lot kondora z elementami baletu i tańca na linach nad sceną pokazało jak odbiegający od naszej kultury jest tamten świat. Odmienny, ale zachwycający. Występujący na scenie Akrobatyczny Teatr Tańca Mira Art oraz zespół Teatru Muzycznego pokazał nam też świat salsy, samby oraz karnawału w Rio. A to wszystko poprowadzili z humorem i pewną dozą ekstrawagancji Jakub Brucheiser i Ewa Walczak. Już teraz jesteśmy ciekawi co w koncercie sylwestrowym będzie za rok. Udział w nim obiecaliśmy występującym artystom – zapowiada Joanna Cichorek.

Członkowie Stowarzyszenia Seniorzy 50+ w Kwidzynie rozpoczęli pierwszy miesiąc bardzo aktywnie i nie zamierzając zwalniać kroku. Już zapowiadają kolejne wyjazdy, wycieczki i organizację wielu różnych imprez w tym roku.

(jk)

Zdjęcia: Roman Wiśniewski