sobota 04 Kwi 2020
header01
header02
header03

POMOC NA KSZTAŁCENIE I PRAWO JAZDY

Pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu, w uzyskaniu prawa jazdy także dla osób niepełnosprawnych z dysfunkcją narządu słuchu, a także w zakupie i montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu, sprzętu elektronicznego, w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym oraz pomoc finansowa dla studentów niepełnosprawnych, to tylko niektóre z możliwości jakie stwarza realizacja tegorocznej edycji programu „Aktywny samorząd”, finansowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

– Od 1 stycznia tego roku Państwowy Fundusz Osób Niepełnosprawnych umożliwił wszystkim osobom niepełnosprawnym składanie wniosków o dofinansowanie w ramach programu „Aktywny samorząd” drogą elektroniczną, za pośrednictwem Systemu Obsługi Wsparcia. Taką samą drogą można składać wnioski związane z dofinansowaniem uczestnictwa w turnusach rehabilitacyjnych oraz do zakupu przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych – informuje Renata Majda, kierownik Powiatowego Centrum pomocy Rodzinie w Kwidzynie.

Wnioski o dofinansowanie można będzie od 1 marca do 31 sierpnia 2020 r. Wnioski dotyczące pomocy w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym można będzie składać od 1 do 31 marca w przypadku roku akademickiego 2019/2020) oraz do 10 października tego roku w przypadku wniosków dotyczących roku akademickiego 2020/2021. Powiat kwidzyński uczestniczy w programie „Aktywny samorząd” od 2012 roku.

(op)