sobota 31 Lip 2021
header01
header02
header03

DLA CHCĄCYCH SKOŃCZYĆ Z PRZEMOCĄ

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie rozpoczęło nabór uczestników do „Programu korekcyjno-edukacyjnego dla osób stosujących przemoc w rodzinie”. Celem programu jest między innymi powstrzymanie osób stosujących przemoc w rodzinie, a także ukształtowanie w nich świadomej i odpowiedzialnej postawy życiowej w ramach pełnionych ról, kształtowanie postaw szacunku wobec bliskich, poszanowania ich autonomii oraz poczucia odpowiedzialności moralnej i prawnej.

– Do udziału w programie mogą zgłaszać się między innymi osoby skazane za czyny związane ze stosowaniem przemocy w rodzinie, odbywające karę pozbawienia wolności w zakładach karnych, osoby wobec których sąd warunkowo zawiesił wykonywanie kary, zobowiązując je do uczestnictwa w programach korekcyjno-edukacyjnych, osoby stosujące przemoc w rodzinie, które uczestniczą w terapii leczenia uzależnienia od alkoholu, narkotyków, substancji psychotropowych lub innych substancji odurzających, a także osoby, które w wyniku innych okoliczności zgłoszą się do uczestnictwa w programie lub zostaną zmotywowane przez pracowników socjalnych, kuratorów, terapeutów, pracowników ośrodków interwencji kryzysowej lub inne osoby. Program ma obejmować 60 godzin zajęć indywidualnych i grupowych. Warunkiem rozpoczęcia realizacji programu jest udział od 7 do 15 osób. Uczestnictwo w programie jest bezpłatne – podkreśla Renata Majda, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie.

Jeżeli znajdą się chętni do udziału w programie, będzie on realizowany od 15 października do 15 grudnia bieżącego roku. Zajęcia odbywać się będą w godzinach popołudniowych w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie przy ul. Hallera 5. W ramach procedury „Niebieskiej Karty” policja odnotowała w całym kraju ponad 88 tys. przypadków przemocy w rodzinie. Ponad 65 tys. ofiar to kobiety. Ponad 10 tys. przypadków dotyczyło przemocy wobec mężczyzn. 12,1 tys. ofiar przemocy to małoletni.

(jk)

Szczegółowych informacji na temat udziału w „Programie korekcyjno-edukacyjnym dla osób stosujących przemoc w rodzinie” udziela Iwona Kamińska-Pyda, specjalista pracy z rodziną (tel. 55 279 99 15, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).