sobota 31 Lip 2021
header01
header02
header03

UNIJNY BIEG OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Niepełnosprawni zawodnicy wystartowali w Ogólnopolskim Unijnym Biegu Osób Niepełnosprawnych. Bieg towarzyszył Unijnemu Ogólnopolskiemu Biegowi Ulicznemu. Organizator imprezy to Kwidzyński Klub Lekkoatletyczny „Rodło”.

Bieg rozgrywany był w kilku kategoriach, w tym kobiety i mężczyźni do 18 lat i dzieci do lat 10, kobiety i mężczyźni powyżej 18 lat oraz osoby na wózkach elektrycznych i pchanych. Z powodu pandemii w tym roku na starcie stanęło jednak mniej zawodników. Bieg, ze względu na obostrzenia związane z pandemią został zorganizowany na stadionie. Wszyscy musieli mieć maseczki, a przed wejściem na terenie imprezy obowiązkowe były rękawiczki lub dezynfekcja rąk. Ogólnopolski Unijny Bieg Osób Niepełnosprawnych odbył się po raz szesnasty, natomiast Unijny Ogólnopolski Bieg Uliczny został zorganizowany po raz siedemnasty.

– Mimo tych trudnych czasów na was zawsze można liczyć, mimo że jest was trochę mniej niż w ubiegłym roku. Mimo tego i tak na starcie pojawiła się liczna grupa za co wam i waszym opiekunom serdecznie dziękuję – powiedział Leszek Kwiatkowski, prezes Kwidzyńskiego Klubu Lekkoatletycznego „Rodło” w Kwidzynie.

Zawodników na starcie powitał deszcz, jednak bardzo szybko pogoda się poprawiła na tyle, że można było wystartować. Wśród pań powyżej 18 lat zwyciężyła Weronika Mikołajewska ze Szkoły Specjalnej Przysposabiajacej do Pracy w Kwidzynie. W kategorii mężczyzn powyżej 18 roku życia zwyciężył Jarosław Olszewski, który także reprezentował Szkołę Specjalną Przysposabiającą do Pracy. Medale i nagrody zawodnikom wręczyli Jerzy Śnieg, przewodniczący rady powiatu kwidzyńskiego oraz Piotr Widz, wiceburmistrz Kwidzyna. W organizację biegu dla osób niepełnosprawnych zaangażowały się Wiesława Cichowicz, Jolanta Czajkowska i Wanda Wierucka. Kolejny bieg w przyszłym roku. Organizatorzy liczą jednak na to, że do tego czasu pandemia zacznie powoli przechodzić do historii.

(jk)

Wyniki biegu

Kobiety powyżej 18 lat

I miejsce – Weronika Mikołajewska SSPP
II miejsce – Joanna Kuźniewska WTZ Kwidzyn
III miejsce – Agnieszka Kosińska

Mężczyźni powyżej 18 lat

I miejsce – Jarosław Olszewski SSPP Kwidzyn
II miejsce – Wojtyra Zbigniew SSPP Kwidzyn
II miejsce – Artur Jurczak WTZ Kwidzyn
III miejsce – Patryk Konopacki SSPP
III miejsce – Daniel Kuriata WTZ Kwidzyn

Chłopcy do 18 lat

I miejsce – Szymon Jarecki OREW Okrągła Łąka
II miejsce – Adrian Blonkowski SSPP Kwidzyn
II miejsce – Sebastian Grzonkowski OREW

SNOA Kwidzyn

III miejsce – Nikodem Jarecki OREW Okrągła Łąka
III miejsce – Jakub Kajzer OREW SNOA Kwidzyn
III miejsce – Piotr Jabłoński SNOA Kwidzyn

Wózki pchane

I miejsce – Marta Okulska OREW Okrągła Łąka
II miejsce – Oskar Szemraj SSPP Kwidzyn

Dzieci do 10 lat

I miejsce – Antoni Zadrożny SNOA Kwidzyn
II miejsce – Szymon Karpiński SNOA Kwidzyn