sobota 31 Lip 2021
header01
header02
header03

CHCĄ ZERWAĆ Z PRZEMOCĄ

Rozpoczęła się realizacja „Programu korekcyjno-edukacyjnego dla osób stosujących przemoc w rodzinie”. Ma on pomóc nie tylko w zerwaniu ze stosowaniem przemocy, ale także ukształtować świadomą i odpowiedzialną postawę życiową u osób biorących udział w programie. Program wprawdzie się rozpoczął, ale można jeszcze do niego dołączyć.

– W ramach programu przewidziano 60 godzin zajęć indywidualnych i grupowych. Uczestnictwo w programie jest bezpłatne. Mogą w nich uczestniczyć między innymi osoby skazane za czyny związane ze stosowaniem przemocy w rodzinie, odbywające karę pozbawienia wolności w zakładach karnych, osoby wobec których sąd warunkowo zawiesił wykonywanie kary, zobowiązując je do uczestnictwa w programach korekcyjno-edukacyjnych, osoby stosujące przemoc w rodzinie, które uczestniczą w terapii leczenia uzależnienia od alkoholu, narkotyków lub innych substancji – wyjaśnia Renata Majda, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie.

Zajęcia odbywają się w godzinach popołudniowych w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie przy ul. Hallera 5.

(jk)

Szczegółowych informacji na temat udziału w „Programie korekcyjno-edukacyjnym dla osób stosujących przemoc w rodzinie” udziela Iwona Kamińska-Pyda, specjalista pracy z rodziną (tel. 55 279 99 15, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).