niedziela 17 Paź 2021
header01
header02
header03

PIENIĄDZE DLA DPS

Domy pomocy społecznej w Kwidzynie i Ryjewie otrzymały finansowe wsparcie związane z walką z pandemią w ramach projektu „Zapewnienie bezpieczeństwa i opieki pacjentom oraz bezpieczeństwa personelowi zakładów opiekuńczo-leczniczych, domów pomocy społecznej, zakładów pielęgnacyjno-opiekuńczych i hospicjów na czas COVID-19”.

Umowę na realizację projektu podpisał 30 czerwca Narodowy Fundusz Zdrowia z Ministerstwem Zdrowia.

– Projekt, na który przeznaczono blisko 250 mln zł, realizowany jest w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Środki te pomogą ograniczyć negatywne skutki wystąpienia epidemii COVID-19 wśród pacjentów i pensjonariuszy oraz personelu zakładów opiekuńczo-leczniczych, zakładów pielęgnacyjno-opiekuńczych, hospicjów oraz domów pomocy społecznej. Środki finansowe z projektu to między innymi fundusze na wypłatę dodatków do wynagrodzenia dla pielęgniarek, ratowników medycznych, którzy ze względów bezpieczeństwa i ograniczania ryzyka zakażenia COVID-19 ograniczyli swoje zatrudnienie do jednego miejsca pracy. Projekt obejmuje także zakup środków ochrony osobistej i środki dezynfekcji dla personelu zakładów opiekuńczo-leczniczych, domów pomocy społecznej, zakładów pielęgnacyjno-opiekuńczych i hospicjów - informuje Anna Świątkowska ze Starostwa Powiatowego w Kwidzynie.

Samorząd powiatu otrzymał już środki dla domów pomocy społecznej. Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie otrzyma ok. 75,9 tys. zł, natomiast do Domu Pomocy Społecznej „Słoneczne Wzgórze” w Ryjewie trafi kwota w wysokości ponad 60 tys. zł.

(jk)