czwartek 21 Sty 2021
header01
header02
header03

BOŻE NARODZENIE INNE NIŻ ZWYKLE

Kartki świąteczne wykonane przez mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie są już gotowe i czekają na wysłanie. Mimo że tegoroczne Boże Narodzenie będzie wyglądało inaczej niż zwykle, mieszkańcy i pracownicy chcą stworzyć radosną atmosferę i już przygotowują świąteczne kartki oraz ozdoby.

– Listopad minął nam na przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia. W tym roku będą one niewątpliwie obchodzone inaczej niż w latach poprzednich, jednak staramy się stworzyć atmosferę radosnych przygotowań do świąt. Pomaga to oderwać się od trosk codzienności, powrócić wspomnieniami do świąt obchodzonych przez naszych mieszkańców w ich młodości oraz wywołuje u nich uśmiech na twarzach – mówi Karolina Dunaj, terapeuta zajęciowy w Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie.

Mieszkańcy domu sami wykonali kartki świąteczne, które czekają już tylko na wysłanie.

– Wraz z mieszkańcami przygotowujemy gipsowe ozdoby, aniołki, szopki i świeczniki, które będą nie tylko elementami dekoracji domu w okresie świąt, ale będą także miłymi, świątecznymi upominkami. Za nami pierwsze próby stworzenia ozdób z papierowej wikliny. Po wielu próbach i błędach udało nam się stworzyć dwa piękne wieńce, które czekają na udekorowanie. Nasi mieszkańcy pisali też listy do świętego Mikołaja. Kto mógł, pisał je własnoręcznie, kto nie mógł tego zrobić samodzielnie, został wyręczony przez grupkę pracujących w domu pomocników świętego Mikołaja. Wszystko to działo się w ramach udziału w akcji charytatywnej „Święty Mikołaj dla seniora” Serdecznie dziękujemy organizatorom za wspaniałą inicjatywę i włączenie do niej naszego domu – podkreśla Karolina Dunaj.
O mieszkańcach kwidzyńskiego DPS nie zapomnieli wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Tychnowach, którzy przysłali kartki i list z okazji Dnia Życzliwości przypadający 21 listopada.

– Za pamięć, kartki i ciepłe słowa serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowania kierujemy do pani Tereski, która jako pierwsza odpowiedziała na naszą prośbę o przekazywanie mieszkańcom wełny i innych materiałów do rękodzieła. Podarunek sprawił wiele radości i na pewno z podarowanych włóczek powstanie wiele ciepłych par skarpet, czapek i kamizelek – zapowiada Karolina Dunaj.

Podczas świąt nie brakowało w domu występów, jasełek i odwiedzin przyjaciół.

Mieszkańców w tym okresie odwiedzali Zespół Pieśni „Marezianki”, wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Tychnowach, uczniowie szkół podstawowych, a także przedszkolaki.

– Choć w tym roku się nie spotkamy, to pamiętamy, tęsknimy i czekamy, aż będziemy się mogli ponownie się spotkać – mówi Karolina Dunaj.

(op)

Zdjęcia: Karolina Dunaj