sobota 31 Lip 2021
header01
header02
header03

NIESPODZIANKI DLA MIESZKAŃCÓW DPS W KWIDZYNIE

Zakład Karny podarował mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie książki o różnej tematyce. Karolina Dunaj, terapeuta zajęciowy w DPS, podkreśla, że księgozbiór jest bardzo duży i każdy mieszkaniec powinien znaleźć w nim coś dla siebie. To nie jedyna niespodzianka jaka spotkała mieszkańców domu.

– W styczniu nasi mieszkańcy otrzymali niespodziewany prezent z Zakładu Karnego. Były to niesamowite ilości książek, które na pewno umilą wolny czas naszym mieszkańcom. A każdy mieszkaniec na pewno znajdzie dla siebie coś ciekawego, ponieważ w podarowanym nam księgozbiorze znajdziemy romanse, kryminały, książki obyczajowe i historyczne. Korzystając z okazji składamy serdeczne podziękowania za ten cudowny prezent – informuje Karolina Dunaj.

To nie jedyna niespodzianka, która spotkała mieszkańców domu, a przygotowało ją Rodzinne Centrum Razem Fundacji Rozwoju i Edukacji FLOW.

– Każdy z naszych mieszkańców otrzymał pięknie, ręcznie robione upominki. Były to piękne anioły, wazoniki z kwiatkami, obrazy, kartki z życzeniami, gazetki oraz filmik z życzeniami dla naszych mieszkańców nagrany przez podopiecznych Rodzinnego Centrum Razem. Były też przepyszne lukrowane ciasteczka dla naszych mieszkańców i pracowników. Za pamięć o naszych mieszkańcach, mnóstwo pracy włożonej w własnoręcznie wykonanie mniejszych i większych arcydzieł, wszystkim podopiecznym i opiekunom składamy ogromne podziękowania – mówi Karolina Dunaj.

Mieszkańcy domu już kolejny miesiąc muszą zmagać się z ograniczeniami spowodowanymi pandemią, ale mimo tego uczestniczą w wielu różnych imprezach organizowanych w placówce. Jedną z takich imprez zorganizowanych w styczniu był Dzień Lizaka.
– Dzień Lizaka obchodziliśmy 11 stycznia. W ramach zajęć terapii zajęciowej mieszkańcy rozsmakowywali się w słodkim poczęstunku. Był to bardzo wesoły dzień, w którym mieszkańcy żartowali, że wracają do czasów dzieciństwa. Najważniejsze, że wszystkim sprawiło to wiele radości. Nasi mieszkańcy są bardzo otwarci na nowe doświadczenia, dlatego dwa dni później smakowaliśmy, nieznanej im wcześniej, zielonej kawy. Chętnie i odważnie spróbowali nowego rodzaju kawy, jednak zgodnie, z uśmiechem na twarzy, stwierdzili, że to pierwsza i ostatnia filiżanka zielonej kawy i zdecydowali, że zostają wierni tradycyjnie palonej, czarnej kawie – twierdzi Karolina Dunaj.

18 stycznia obchodzono 85 urodziny jednego z mieszkańców kwidzyńskiego DPS.

– Urodziny obchodził pan Eugeniusz. Ze względów bezpieczeństwa było to kameralne spotkanie, podczas którego pan Eugeniusz nie zdołał ukryć wzruszenia. Szczególną radość sprawiła mu najnowsza książka Krzysztofa Bochusa. To jeden z ulubionych autorów pana Eugeniusza. Styczeń to bardzo ważny miesiąc dla mieszkańców naszego domu ze względu na Dzień Babci i Dziadka. Każdy mieszkaniec otrzymał z tej okazji słodką babeczkę i najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta – informuje Karolina Dunaj.

(op)

Zdjęcia: Karolina Dunaj