sobota 31 Lip 2021
header01
header02
header03

BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE

W powiecie kwidzyńskim zostaną przeprowadzone bezpłatne badania mammograficzne. Ich organizatorem będzie LUXMED, jeden z największych od wielu lat realizatorów Programu Profilaktyki Raka Piersi. Badania zostaną przeprowadzone w ramach ogólnopolskiej kampanii promocyjnej Planuję Długie Życie, prowadzonej przez Ministerstwo Zdrowia. W badaniu można wziąć udział niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

– Do badania uprawnione są panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie były leczone z powodu raka piersi oraz nie miały wykonanej mammografii w ramach programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. W tym roku po raz pierwszy z badania, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi, mogą skorzystać panie z rocznika 1971. Zachęcamy, aby nie zwlekały z decyzją o realizacji badań. Systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby, pozwalając rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie, które daje niemal stuprocentową gwarancję powrotu do zdrowia – informuje LUXMED.

Z uwagi na zagrożenie koronawirusem badania są wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem i wewnętrznymi procedurami LUXMED środków ostrożności, zarówno w zakresie wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta. W pracowni mogą jednocześnie przebywać tylko trzy panie, co zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu. Przed badaniem pracownicy medyczni mierzą paniom temperaturę i proszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji pań są także środki do dezynfekcji rąk. Organizatorzy badania proszą o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej lub przyłbicy, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji. Panie, które chcą skorzystać z bezpłatnego badania mammograficznego proszone są o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na stronie: www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. LUXMED prosi, aby na badanie zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

(op)

Badania mammograficzne – kiedy i gdzie?

Prabuty – 9 marca, w godz. 9:00-15:00, przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, ul. Łąkowa 24.
Kwidzyn – 11 marca w godz. 9:00-15:00, przy Kwidzyńskim Centrum Kultury, ul. 11 Listopada 13
Gardeja – 16 marca, w godz. 9:00-15:00 przy Gminnym Ośrodku Kultury, ul. Sportowa 7