niedziela 17 Paź 2021
header01
header02
header03

POWRÓT DO AKTYWNEJ REHABILITACJI

Wznowiono działalność placówek dziennego pobytu dla osób niepełnosprawnych, w tym warsztatów terapii zajęciowej. Zajęcia, po pozytywnej rekomendacji sanepidu i na podstawie decyzji zarządu powiatu, rozpoczęto 7 czerwca. Przerwa w zajęciach trwała siedem miesięcy.

– Pozytywna decyzja dotycząca wznowienia zajęć w warsztatach terapii zajęciowej w Ryjewie i Kwidzynie oraz Powiatowym Środowiskowym Domu Samopomocy w Kwidzynie była uzależniona od poziomu wyszczepialności. Przed 10 maja była ona niska. Dopiero od tego dnia rząd wprowadził zmiany, na mocy których pracownicy, opiekunowie i uczestnicy warsztatów terapii zajęciowych mogli się szczepić. Szczepienia objęły także pracowników i uczestników środowiskowych domów samopomocy. 18 maja grupy osób niepełnosprawnych, a także opiekunowie i pracownicy, którzy wcześniej nie mogli skorzystać ze szczepień, mogli zaszczepić się w punkcie szczepień powszechnych w Kwidzynie. Obecny, wysoki poziom wyszczepialności, a także przygotowanie przez placówki procedur zapewniających zachowanie reżimu sanitarnego były powodem pozytywnej rekomendacji sanepidu i decyzji zarządu powiatu. Poza tym liczba zakażeń w powiecie kwidzyńskim jest obecnie bardzo niska – mówi Renata Majda, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Z powodu pandemii 13 marca ubiegłego roku wojewoda pomorski zawiesił działalność w takich placówkach, jak warsztaty terapii zajęciowej czy środowiskowe domy samopomocy. Wznowienie działalności nastąpiło 28 maja. Kolejna przerwa trwała od 2 listopada ubiegłego roku do 7 czerwca tego roku.

(jk)