sobota 01 Paź 2022
header01
header02
header03

BEZPŁATNE BADANIE MAMMOGRAFICZNE

LUX MED przeprowadzi w lipcu bezpłatne badania mammograficzne. Ich adresatem będą panie w wieku od 50 do 69 lat. Badania są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W mammografii mogą wziąć udział ubezpieczone panie w wieku 50-69 lat, które nie miały wykonanej mammografii w ramach programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Programem nie są objęte panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi. Na wykonanie badania należy się zarejestrować pod nr tel. 58 666 24 44 lub na skorzystać z formularza na stronie internetowej (www.mammo.pl/formularz). W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. LUX MED prosi, aby na badanie zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii. Badania w mobilnej pracowni mammograficznej będą prowadzone 9 lipca w Kwidzynie w godzinach od 8:00 do 15:00. Pracownia będzie się znajdowała przy gmachu Kwidzyńskiego Centrum Kultury przy ul. 11 listopada 13.

– Zachęcamy do systematycznego wykonywania badań zgodnie z zaleceniami Programu. Tylko przestrzeganie terminów kolejnych mammografii umożliwia wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby i pozwala na rozpoczęcie natychmiastowego i skutecznego leczenia, które daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia – zachęca LUX MED.

Na badanie należy przyjść w maseczce ochronnej w czasie wyznaczonym podczas rejestracji. LUX MED to jeden z największych realizatorów Programu Profilaktyki Raka Piersi w Polsce.

(op)