Freda Leniewicz, wieloletnia dyrektor krakowskiego teatru Groteska, spotkała się z niepełnosprawnymi uczestnikami Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach. Mimo że jest już na emeryturze, nadal dzieli się swoją aktorską i lalkarską pasją. W rękach Fredy Leniewicz laki ożywają i zdają się żyć własnym życiem.

– Ja to nazywam patyczek i szmatka. Za ich pomocą, przy odrobinie talentu, można przekazać wszystko – twierdzi Freda Leniewicz.
W Górkach zaprezentowała bajkę o Józefie oraz znaną wszystkim Calineczkę, baśń Hansa Christiana Andersena. Przywiozła ze sobą także kolekcję lalek pochodzących z całego świata, w tym z Japonii i Stanów Zjednoczonych. W rolę aktorów lalkowych mogli wcielić się niepełnosprawni uczestnicy WTZ.
Freda Leniewicz zaczęła kierować teatrem Groteska w 1975 roku. Na scenie pojawiły się wówczas postaci z wielu znanych bajek. Teatrem kierowała przez piętnaście lat.





Użytkownicy (dziś) : 5
Użytkownicy (wczoraj) : 5
Użytkownicy (ostatnie 7 dni) : 54
Użytkownicy (ostatnie 30 dni) : 616
Użytkownicy (w tym miesiącu) : 75
Użytkownicy (w tym roku) : 75
Użytkownicy (łącznie) : 5071
Wyświetlenia (dziś) : 10
Wyświetlenia (wczoraj) : 10
Wyświetlenia (ostatnie 7 dni) : 96
Wyświetlenia (ostatnie 30 dni) : 861
Wyświetlenia (w tym miesiącu) : 122
Wyświetlenia (w tym roku) : 122
Wyświetlenia (łącznie) : 12216
Liczba osób online : 0