Dodatkowe pieniądze przeznaczono na dofinansowanie zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny, przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze. Rada powiatu dokonała zmian w uchwale dotyczącej podziału środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Pieniądze są przeznaczone na rehabilitację społeczną i zawodową niepełnosprawnych mieszkańców powiatu kwidzyńskiego. Renata Majda, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie, twierdzi, że to wynik ostatecznej analizy ostatnich jedenastu miesięcy.
– Wynika z niej, że w zadaniach dotyczących podjęcia działalności gospodarczej, dofinansowania do turnusów rehabilitacyjnych i likwidacji barier architektonicznych pozostają środki w wysokości 55,9 tys. zł. Brakuje natomiast środków na realizację wniosków, które już wpłynęły, dotyczących dofinansowania zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny, przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze. Proponujemy, aby środki przesunąć na zaopatrzenie w sprzęt rehabilitacyjny, przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze – wyjaśniała Renata Majda, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie.
Projekt uchwały uzyskał pozytywną opinię Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych. Rada powiatu jednogłośnie przyjęła uchwałę w tej sprawie.
(jk)





Użytkownicy (dziś) : 17
Użytkownicy (wczoraj) : 6
Użytkownicy (ostatnie 7 dni) : 57
Użytkownicy (ostatnie 30 dni) : 263
Użytkownicy (w tym miesiącu) : 140
Użytkownicy (w tym roku) : 716
Użytkownicy (łącznie) : 5712
Wyświetlenia (dziś) : 68
Wyświetlenia (wczoraj) : 8
Wyświetlenia (ostatnie 7 dni) : 147
Wyświetlenia (ostatnie 30 dni) : 650
Wyświetlenia (w tym miesiącu) : 416
Wyświetlenia (w tym roku) : 1387
Wyświetlenia (łącznie) : 13481
Liczba osób online : 0