Trwają przygotowania do organizacji Kwidzyńskiego Forum Teatralnego Placówek Kształcenia Specjalnego. Impreza, podczas której zaprezentują się młodzi aktorzy z placówek kształcenia specjalnego zaplanowano na 12 maja.
Pomysłodawcą i organizatorem forum jest Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Kwidzynie. Forum odbędzie się już po raz dwudziesty dziewiąty. Honorowy patronat nad imprezą objął Rzecznik Praw Obywatelskich. Forum odbędzie się w kwidzyńskim teatrze. MOW w Kwidzynie to jedyny w Polsce ośrodek resocjalizacyjno-rewalidacyjno-integracyjny dla dziewcząt. Każdego roku w ośrodku przebywa ok. 60 dziewcząt. Wychowanki mają od 13 do 19 lat. To dziewczęta, które często w wyniku zaniedbań nie chodziły do szkoły lub próbując sobie jakoś radzić, weszły w konflikt z prawem. Wszystkie zostały skierowane do placówki postanowieniem sądu. Otrzymują w ośrodku wszechstronną pomoc wychowawczą, psychologiczną, pedagogiczną logopedyczną, a także medyczną. Jednym z głównych celów pracy ośrodka jest umożliwienie wychowankom ukończenie szkoły oraz zdobycie zawodu.






Użytkownicy (dziś) : 6
Użytkownicy (wczoraj) : 7
Użytkownicy (ostatnie 7 dni) : 82
Użytkownicy (ostatnie 30 dni) : 510
Użytkownicy (w tym miesiącu) : 455
Użytkownicy (w tym roku) : 2850
Użytkownicy (łącznie) : 7846
Wyświetlenia (dziś) : 8
Wyświetlenia (wczoraj) : 14
Wyświetlenia (ostatnie 7 dni) : 228
Wyświetlenia (ostatnie 30 dni) : 847
Wyświetlenia (w tym miesiącu) : 790
Wyświetlenia (w tym roku) : 4859
Wyświetlenia (łącznie) : 16953
Liczba osób online : 0