„Zdrowy i aktywny senior” to nowy projekt Stowarzyszenia „Seniorzy 50+” w Kwidzynie. Projekt adresowany jest do osób z niepełnosprawnościami z Kwidzyna, szczególnie dla seniorów. Zakłada on przeprowadzenie trzech otwartych wykładów i warsztatów, których celem jest wspieranie samodzielności seniorów oraz podniesienie jakości ich życia.
Spotkania odbędą się 22 i 24 października oraz 19 listopada. Poprowadzą je doświadczeni specjaliści z dziedzin onkologii, pulmonologii oraz neurologii. Wykłady będą poświęcone kluczowym zagadnieniom istotnym dla długotrwałego utrzymania aktywności i niezależności, zdrowego stylu życia oraz ochrony zdrowia. Stowarzyszenie „Seniorzy 50+” zaprasza wszystkich zainteresowanych do Kwidzyńskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego w Górkach, w którym będą odbywały się spotkania. Udział w spotkaniach nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Projekt Stowarzyszenia „Seniorzy 50+” otrzymał dofinansowanie ze środków powiatu kwidzyńskiego. Stowarzyszeniem od początku kieruje Ewa Stec. Organizacja bardzo aktywnie działa na rzecz innych mieszkańców miasta i powiatu kwidzyńskiego, organizując wiele różnych spotkań, zajęć rekreacyjnych oraz imprez. Członkowie stowarzyszenia czynnie angażują się między innymi w działania Kwidzyńskiej Rady Seniorów i Powiślańskiej Lokalnej Grupy Działania. Znani są także z aktywnego włączania się w różnego rodzaju akcje charytatywne. Stowarzyszenie Seniorzy 50+ w Kwidzynie zrzesza ok. 200 osób.
(op)






Użytkownicy (dziś) : 6
Użytkownicy (wczoraj) : 7
Użytkownicy (ostatnie 7 dni) : 82
Użytkownicy (ostatnie 30 dni) : 510
Użytkownicy (w tym miesiącu) : 455
Użytkownicy (w tym roku) : 2850
Użytkownicy (łącznie) : 7846
Wyświetlenia (dziś) : 8
Wyświetlenia (wczoraj) : 14
Wyświetlenia (ostatnie 7 dni) : 228
Wyświetlenia (ostatnie 30 dni) : 847
Wyświetlenia (w tym miesiącu) : 790
Wyświetlenia (w tym roku) : 4859
Wyświetlenia (łącznie) : 16953
Liczba osób online : 0