Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej podczas gry w tysiąca

DPS Kwidzyn z szansą na medal

Drużyna Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie walczy o miejsce na podium w Regionalnej Ligi Karcianej „1000” Domów Pomocy Społecznej z województwa pomorskiego. Turnieje odbywają się raz w miesiącu w domach pomocy społecznej. W zawodach uczestniczą czteroosobowe zespoły z dziewięciu DPS.

– Nasza drużyna graczy w karty nadal dzielnie walczy o miejsce na podium. Ostatnie rozgrywki odbywały się w domach pomocy społecznej w Szpęgawsku, Gniewie i Ryjewie. Sytuacja na podium nieznacznie się zmienia. Z każdą rozgrywką rosną szanse naszej drużyny na zdobycie miejsca na podium. Przed nami finał, który odbędzie się 24 czerwca w Domu Pomocy Społecznej w Pelplinie na który wszyscy czekają z niecierpliwością – mówi Karolina Dunaj, terapeutka zajęciowa z Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie.

Historia ligi sięga początku lat 90. Idea turnieju narodziła się w Domu Pomocy Społecznej w Rudnie. Początkowo rywalizowały ze sobą tylko dwa domy, ale szybko zaczęło przybywać chętnych do udziału w rozgrywkach. Turnieje rozgrywane są od września do czerwca. Podczas każdego turnieju liczone są punkty, które sumowane są po zakończeniu sezonu. Gra w tysiąca jest bardzo popularna wśród wielu mieszkańców domów pomocy społecznej. Finał rozgrywek Regionalnej Ligi Karcianej „1000” Domów Pomocy Społecznej z województwa pomorskiego odbędzie się 24 czerwca w Domu Pomocy Społecznej w Pelplinie.

Fot. DPS Kwidzyn

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej podczas gry w tysiąca