Ogólnopolskie Integracyjne Zawody Pływackie Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Akces Swim”

Konrad Stachewicz z Domu Pomocy Społecznej „Słoneczne Wzgórze” w Ryjewie zajął pierwsze miejsce podczas Ogólnopolskich Integracyjnych Zawodów Pływackich Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Akces Swim” w Gdańsku. Srebrny medal zdobyła Magdalena Kuter, reprezentująca Warsztat Terapii Zajęciowej w Górkach, prowadzony przez Fundację „Misericordia”.

DPS w Ryjewie w składzie: Ewa Wiśniewska, Konrad Stachewicz, Rafał Aleksandrowicz, Piotr Wierzbowski, Fabian Klunder, Ryszard Kitajewski, zajęła szóste miejsce w klasyfikacji drużynowej. Na siódmym miejscu zakończyła zmagania pływackie drużyna z WTZ w Górkach w składzie: Magdalena Kuter, Magdalena Ginter, Artur Jurczak i Przemysław Rutkowski. Niepełnosprawni zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach – styl rekreacyjny na dystansie 10 metrów, pływanie z deską, styl dowolny mężczyzn oraz styl dowolny kobiet. Łącznie w zawodach wzięło udział 16 drużyn. Wszyscy zawodnicy otrzymali od organizatorów upominki i dyplomy za udział w zawodach. Nie wszyscy mogli zająć miejsce na podium, ale w tych zawodach liczy się przede wszystkim dobra zabawa i promowanie sportu wśród osób niepełnosprawnych. Zawody odbyły się w Gdańskim Ośrodku Sportu w Gdańsku Oruni. Ich organizatorem jest Fundacja Rozwoju Integracji Społecznej AKCES.

Przemysław Rutkowski

Zdjęcia: DPS Ryjewo i WTZ Górki