Sukces niepełnosprawnych zawodników WTZ w Ryjewie

Brązowy medal zdobyła drużyna Warsztatu Terapii Zajęciowej w Ryjewie podczas XV Olimpiady Sportowej Osób z Niepełnosprawnościami w Miechucinie w powiecie kartuskim. W olimpiadzie uczestniczyło 21 drużyn z województwa pomorskiego.

Brązowy medal wywalczyła drużyna w składzie: Andrzej Cylke, Marek Jendrzejewski, Piotr Koński, Michał Kozelski i Konrad Stachewicz. Zawodnicy z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Ryjewie, prowadzonego przez Stowarzyszenie Pomocy Społecznej „Słoneczne Wzgórze”, podczas ubiegłorocznej olimpiady w Miechucinie także zajęli trzecie miejsce. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna Warsztatu Terapii Zajęciowej w Chmielnie. Na drugim miejscu zmagania olimpijskie zakończyła drużyna Warsztat Terapii Zajęciowej Bytów. Organizatorzy olimpiady to Wójt Gminy Chmielno, Warsztat Terapii Zajęciowej w Chmielnie, Szkoła Podstawowa w Miechucinie, Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Żagiel” w Chmielnie, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Chmielnie i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chmielnie.

(op)

Zdjęcia: WTZ Ryjewo