Religijne śpiewanie uczestników WTZ z Pomorza

Zespół z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kolniku został laureatem IV Integracyjnego Przeglądu Piosenki Religijnej Warsztatów Terapii Zajęciowej, który odbył się w Górkach, w gminie Kwidzyn. Organizatorem przeglądu jest Fundacja „Misericordia” prowadząca Warsztat Terapii Zajęciowej w Górkach, która na organizację wydarzenia uzyskała dofinansowanie samorządu powiatu kwidzyńskiego w ramach konkursu „Wspieranie działań w zakresie integracji oraz szeroko rozumianej rehabilitacji, zmierzających do ograniczenia skutków niepełnosprawności”.

Honorowy patronat nad przegladem objął ks. dr Jacek Jezierski, biskup elbląski. Gości powitała Anna Kowalska, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach. Otwarcia przeglądu dokonała Katarzyna Ochlik-Rafka, członkini zarządu powiatu kwidzyńskiego. Wśród gości byli między innymi Jolanta Ważna, wiceburmistrz Kwidzyna, Krzysztof Michalski, zastępca wójta gminy Kwidzyn, Katarzyna Bednarek, wiceprzewodnicząca rady powiatu kwidzyńskiego, Anna Jankowska, dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowaczego im. Janusza Korczaka w Kwidzynie. Obecny był także Mieczysław Kulesz, przewodniczący Rady Fundacji „Misericordia” i Leszek Czubała z zarządu Kwidzyńskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Przegląd poprowadzili Wanda Masalska-Szymanek, wieloletnia psycholog WTZ w Górkach oraz ks. Zbigniew Gełdon, wicedyrektor Radia Głos. Na scenie zaprezentowały się zespoły z warsztatów terapii zajęciowej w Dzierzgoniu, Górkach, Koniecwałdzie, Brusach, Skórczu, Starogardzie Gdańskim, Lalkowych i Kolniku. Gościem specjalnym była Magdalena Bukowska, laureatka wielu festiwali muzycznych. W jury przeglądu zasiedli: Anna Świątkowska, pełnomocnik starosty ds. rozwoju powiatu i współpracy z organizacjami pozarządowymi, ks. Janusz Kilian, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego, który zasiada także w Radzie Fundacji „Misericordia” oraz Bogdan Muchowski, wiceprzewodniczący Rady Fundacji „Misericordia” i były wieloletni kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach. Jury zdecydowało, że laureatem IV Integracyjnego Przeglądu Piosenki Religijnej zostaną wykonawcy z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kolniku. Nagrody laureatowi oraz wszystkim wykonawcom wręczyli Kazimierz Gorlewicz, prezes Fundacji „Misericordia” i ks. Janusz Kilian. Zespoły otrzymały także statuetki przygotowane przez organizatora oraz instrumenty muzyczne – bongosy i kalimby. Organziację przeglądu, oprócz samorządu powiatu kwidzyńskiego, wsparli Kwidzyński Park Przemysłowo-Technologiczny, który udostępnił salę oraz Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Kwidzynie, który przygotował nagłośnienie i oświetlenie wydarzenia.