Unijny bieg osób niepełnosprawnych

Unijny Ogólnopolski Bieg odbył się na stadionie miejskim w Kwidzynie. To już dwudziesta pierwsza edycja biegu. Wydarzeniu towarzyszył Unijny Bieg Osób Niepełnosprawnych, który zorganizowany został po raz dziewiętnasty. Organizatorem biegów jest Kwidzyński Klub Lekkoatletyczny „Rodło”.

Wszystkich uczestników wydarzenia oraz gości powitał Lech Kwiatkowski, prezes KKL „Rodło”. Osoby niepełnosprawne wystartowały razem, w tym także osoby na wózkach ręcznych, pokonując dystans 500 metrów. Odbyły się także biegi chłopców i dziewcząt z roczników 2013 i młodszych, roczników 2011-2012, biegi młodzików dziewcząt i chłopców z roczników 2010-2009 i unijny juniorów i juniorów młodszych. Wśród pań w kategorii wiekowej powyżej 18 lat pierwsza na mecie była Katarzyna Skierska z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Kościerzynie. Drugie miejsce zajęła Beata Magda ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Okrągłej Łące, natomiast trzecie Anna Dzięcioł. W kategorii mężczyzn powyżej 18 lat najszybciej dystans 500 m pokonał Adrian Bielski z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Kościerzynie. Drugi na mecie był Oskar Wilma (PZS 2 Kościerzyna). Trzecie miejsce wywalczył Krzysztof Grzywiński ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Czerninie. W biegu kobiet do 18. roku życia pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Pollak z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Kościerzynie. Druga na mecie była Oliwia Bauman ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kwidzynie, a trzecia Wiktoria Kopecka z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Okrągłej Łące. W kategorii panów do 18 lat zwyciężył Wojciech Mirowski ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Uśnicach. Drugi na mecie był Jakub Gliwa z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Kościerzynie, natomiast trzeci Konrad Stachewicz z Domu Pomocy Społecznej w Ryjewie. W kategorii wózków zwyciężyła Katarzyna Banasik z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Słysz z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Okrągłej Łące. Trzecia na mecie była Elżbieta Cesarczyk z Kwidzyna. Czwarte miejsce zajął Piotr Świtała ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kwidzynie.