Zbudowali place dla dzieci

Osiem placów zabaw powstało przy rodzinnych domach dziecka. To zasługa ponad trzydziestu pracowników firmy Jabil Poland w Kwidzynie oraz finansowego wsparcia firmy, która ufundowała zakup elementów placów zabaw. To między innymi zjeżdżalnie, huśtawki i piaskownice. Tomasz Frejnagiel, starosta kwidzyński, Katarzyna Ochlik-Rafka, członkini zarządu powiatu kwidzyńskiego, Renata Majda, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie i Ewa Poteracka-Bednarczyk, zastępca kierownika PCPR, podziękowali wszystkim pracownikom firmy Jabil, którzy poświecili swój czas, aby zbudować place zabaw przy rodzinnych domach dziecka. Firmę Jabil podczas spotkania reprezentowali prezes Krzysztof Kanarek i Piotr Podlawski, koordynujący całą akcję, w którą zaangażowali się pracownicy.

Rodzinne domy dziecka powstały w wyniku przekształcenia rodzin zawodowych wielodzietnych. W rodzinnych domach dziecka przebywa obecnie ponad 80 dzieci.

(op)