Zdjęcie grupowe uczestników II Balu Charytatywnego w Gdyni

Bar charytatywny w Gardei

„Wyciągnij dłoń do tych, którzy Cię potrzebują” – pod takim hasłem odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Gardei bal charytatywny. To już druga taka impreza zorganizowana przez Szkolne Koło Caritas Gardeja i Wolontariat Czarne Dolne. Podczas balu zbierano pieniądze na rzecz kwidzyńskiego Hospicjum św. Wojciecha. Podkreślono, że świat może być lepszy, gdy odkrywamy w sobie pasję działania na rzecz słabszych, chorych i pokrzywdzonych.

– Dzięki licytacji oraz loterii podczas balu zebrano 5 tys. zł na rzecz hospicjum. Szkolne Koło Caritas Gardeja i Wolontariat Czarne Dolne pragną podziękować wszystkim ofiarodawcom w szczególności pani dyrektor Edycie Gutowskiej, panu Emilianowi Jaworowiczowi oraz panu Kazimierzowi Kwiatkowskiemu, wójtowi gminy Gardeja – informuje Marzena Szarłan, wiceprezes Kwidzyńskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych, koordynator wolontariuszy.

Podczas balu podkreślono, że dobry człowiek jest jak małe światełko, który wędruje poprzez mroki naszego życia i na swojej drodze zapala nas do działania. Ksiądz Sławek Lorek, proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, przypomniał wszystkim, że współczesny świat jest skupiony wyłącznie na sobie. Jednakże cena egoizmu jest wysoka, bo to przecież poprzez wzajemną życzliwość i wspomaganie się można osiągnąć znacznie więcej – radość wspomagania, kontakt z drugim człowiekiem, rozwój osobisty. Ksiądz Jarosław Grudziąż, proboszcz parafii Czarne Dolne, przekonywał ile szczęścia w życie wnosi wyciągnięcie pomocnej dłoni w stronę kogoś potrzebującego.

(op)