Kazimierz Gorlewicz odbiera upominki

Będzie wspierał potrzebujących

Kazimierz Gorlewicz, wieloletni dyrektor domów pomocy społecznej w Kwidzynie i Ryjewie odszedł na emeryturę. Nie oznacza to jednak rezygnacji z działalności na rzecz osób niepełnosprawnych i potrzebujących. Były dyrektor nadal będzie kierował społecznie kwidzyńską Fundacją „Misericordia”, prowadzącą Warsztat Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, z siedzibą w Górkach. Deklaruje także, że będzie służył radą i pomocą wszystkim, którzy będą chcieli skorzystać z jego bogatego doświadczenia w zakresie pomocy społecznej.

Karierę zawodową rozpoczynał w Zakładach Celulozowo-Papierniczych w Kwidzynie, w których pracował w latach 1978-1981, jednak niemal całe życie zawodowe Kazimierza Gorlewicza związane jest z pomocą społeczną. Domem Pomocy Społecznej w Kwidzynie kierował przez 38 lat. Przez ostatnich 11 lat był także dyrektorem Domu Pomocy Społecznej „Słoneczne Wzgórze” w Ryjewie. W latach 1999-2002 kierował Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, tworząc od podstaw jednostkę organizacyjną powiatu kwidzyńskiego, realizującą zadania dotyczące pomocy społecznej oraz rehabilitacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych. W latach 80. działał społecznie w Polskim Komitecie Pomocy Społecznej. Od 1991 roku jest prezesem Fundacji „Misericordia”, która od początku działalności była znana z organizowania różnych akcji charytatywnych, których celem było wspieranie osób ubogich, chorych i niepełnosprawnych. W 2003 roku fundacja postanowiła przejąć Warsztat Terapii Zajęciowej i wzięła na siebie ciężar odrestaurowania zabytkowego dworku w Górkach. Obecnie dworek jest siedzibą WTZ. Marzeniem Kazimierza Gorlewicza jest utworzenie Kwidzyńskiego Centrum Seniora, które zapewniłoby kompleksowe wsparcie i opiekę starszym mieszkańcom miasta, chcących jednak zachować dotychczasową niezależność w sprawie samodzielnego mieszkania. Pasją Kazimierza Gorlewicza jest nie tylko działalność związana z pomocą społeczną, ale także film. Był on w 1978 roku współzałożycielem Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Kazimierz Gorlewicz, nadal jest radnym miasta Kwidzyna. W radzie miejskiej przewodniczy Komisji ds. Społecznych i Bezpieczeństwa Publicznego.

Kazimierz Gorlewicz odbiera upominki