Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie podczas zajęć z kinezyterapii

Dofinansowanie będzie zapewnione

Do 10 kwietnia zawieszone będą zajęcia w warsztatach terapii zajęciowych i innych placówkach pomocy dziennej. Jak zapewnia Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, pomimo braku zajęć wszystkie placówki mogą liczyć na finansowanie.

– Zawieszenie działalności WTZ-ów i innych placówek pomocy dziennej ma na celu ochronę zdrowia i bezpieczeństwa ich uczestników i pracowników. Decyzje wojewodów dotyczące placówek dla osób z niepełnosprawnościami są spójne z prośbą Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej o zawieszenie działalności wszelkich placówek wsparcia dziennego, środowiskowych domów samopomocy, żłobków, klubów dziecięcych, centrów integracji społecznej i klubów integracji społecznej oraz dziennych domów i klubów seniora, w tym placówek działających w ramach Programu Senior+ – informuje na swoich stronach PFRON.

W powiecie kwidzyńskim nie funkcjonują między innymi dwa warsztaty terapii zajęciowej w Kwidzynie, z siedzibą w Górkach (gmin Kwidzyn) i Ryjewie oraz Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi.

(op)