Konkurencja w wytrząsaniu ziemniaków przez otwór w pudełku

Dzień Pieczonego Ziemniaka w WTZ w Górkach

Niepełnosprawni uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach, prowadzonego przez Fundację „Misericordia”, bawili się podczas Dnia Pieczonego Ziemniaka. Podczas imprezy odbyły się także konkursy sprawnościowe, w których główną rolę odgrywał ziemniak.

Podczas imprezy nie zabrakło ziemniaków upieczonych w ognisku. Warsztat Terapii Zajęciowej w Górkach to placówka, w której prowadzona jest rehabilitacja społeczna i zawodowa dla dorosłych niepełnosprawnych mieszkańców powiatu kwidzyńskiego. Prowadzone w warsztacie zajęcia mają w przyszłości ułatwić znalezienie zatrudnienia lub nauczyć samodzielności osoby niepełnosprawne posiadające znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności. Nie zapomina się jednak o organizacji różnego rodzaju imprez integracyjnych, w tym także kulturalnych czy sportowo-rekreacyjnych. W zajęciach terapeutycznych Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach uczestniczy 47 niepełnosprawnych osób z całego powiatu. Warsztat powstał w październiku 1993 roku przy Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie. Od pierwszego stycznia 2004 roku prowadzi go Fundacja „Misericordia”, w zabytkowym dworku w Górkach (gmina Kwidzyn).