Logo Fundacji Żyć Zgodnie

Fundacja „Żyć Zgodnie” poprowadzi OIK

Ośrodek Interwencji Kryzysowej kolejny rok poprowadzi Fundacja „Żyć zgodnie” im. Ks. Piotra Świtajskiego w Kwidzynie. Organizacja została wybrana w drodze konkursu otwartego dotyczącego zadań publicznych w zakresie pomocy społecznej, ogłoszonego przez Starostwo Powiatowe w Kwidzynie.

Do udziału w konkursie zgłosiły się dwie organizacje.

– Komisja konkursowa zdecydowała, że Ośrodek Interwencji Kryzysowej poprowadzi Fundacja „Żyć zgodnie” im. Ks. Piotra Świtajskiego. To organizacja, która do tej pory prowadzi ośrodek. Bardzo nam zależało na rozstrzygnięciu tego konkursu. Z pomocy ośrodka korzysta wielu mieszkańców powiatu kwidzyńskiego – mówi Wiesław Wosiak, wicestarosta kwidzyński.

Z pomocy specjalistów Ośrodka Interwencji Kryzysowej będą mogły nadal korzystać osoby lub rodziny, które zmagają się z różnymi problemami, w tym dotyczącymi uzależnienia czy przemocy. Specjaliści ośrodka zapewniają nie tylko wsparcie poprzez wspólne rozpoznanie sytuacji, ale także wyznaczą drogę do wyjścia z trudnego momentu w życiu osób, które zgłoszą się do placówki. Pomoc w OIK udzielana jest bezpłatnie przez wykwalifikowaną kadrę, w tym pedagogów, psychologów i psychoterapeutów. Na działalność ośrodka powiat przyznał dotację w wysokości 100 tys. zł. Siedziba Ośrodka Interwencji Kryzysowej mieści się w budynku przy ul. Braterstwa Narodów 59 w Kwidzynie.

Dyżury pierwszego kontaktu:
Poniedziałek-piątek 9:00-14:00
Sobota 10:00-15:00
Dyżury interwencyjne:
Poniedziałek 17:00-20:00
Wtorek 17:00-19:00
Środa 17:00-20:00
Czwartek 17:00-19:00
Piątek 17:00-19:00

Kontakt tel. 730 784 439, 730 784 539

Więcej informacji na stronie www.zyc-zgodnie.pl
e-mail: fundacja@zyc-zgodnie.pl