Kubki i herbaty

Herbatka dla seniora

Seniorzy w Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie oraz w Domu Dziennego Pobytu „Pałacyk” w Kwidzynie otrzymali herbatę oraz kubeczki. To dary, które zebrało Centrum Aktywności Kreatywnej w Szkole Podstawowej nr 5 podczas akcji „Herbatka dla seniora na zimowe wieczory”.

Dary trafiły także do kwidzyńskiego hospicjum i Stowarzyszenia „Dar Serca” w Czerninie. ocenić naszych wspaniałych seniorów za ich wkład w wychowaniu młodego człowieka oraz uwrażliwić na potrzeby osób starszych – mówi Barbara Dzich, koordynatorka Centrum Aktywności Kreatywnej w Szkole Podstawowej nr 5 w Kwidzynie.

Głównym zadaniem Centrum Aktywności Kreatywnej jest rozwijanie kreatywności i twórczej postawy wśród uczniów, rozwijanie zainteresowań i umiejętności organizowania czasu wolnego.

– Udział w różnorodnych działaniach jest dobrowolny, skierowany do każdego ucznia zainteresowanego tego rodzaju aktywnością. Uczestniczenie w zajęciach ma pobudzać uczniów do aktywności, samodzielności, działalności wolontariackiej, odkrywania siebie, swoich mocnych stron oraz do ukształtowania silnej osobowości, dzięki której będą potrafili dostosować się do różnych sytuacji życiowych. Nasze przedsięwzięcie, które jest adresowane do uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Kwidzynie, ma charakter otwarty, można je modyfikować i dostosowywać do potrzeb, możliwości i zainteresowań dzieci – podkreśla Barbara Dzich.

Dodaje, że szkoła to dobre miejsce na kształtowanie kreatywności, gdyż różnorodne sytuacje edukacyjne oraz wszelkiego rodzaju twórczość artystyczna wpływają na rozwój osobowości dzieci, pozytywną samoocenę oraz dają satysfakcję z własnych dokonań.