Zdjęcie grupowe pracowników oraz uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach i ich opiekunów

Jubileuszowy piknik rodzinny w WTZ w Górkach

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach, w gminie Kwidzyn, bawili się wraz ze swoimi rodzinami podczas pikniku, który odbył się w parku przy zabytkowym dworku. Dworek jest siedzibą warsztatu, prowadzonego przez Fundację „Misericordia”. Uczestników pikniku powitali Bogdan Muchowski, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz Kazimierz Gorlewicz, prezes Fundacji „Misericordia”, którzy przypomnieli, że ten rok jest szczególny dla wszystkich osób związanych z warsztatem, gdyż mija 30 lat od jego utworzenia.

Imprezę poprowadziła Wanda Masalska-Szymanek, psycholog WTZ. Podczas imprezy podziękowano wolontariuszkom Joannie Olszewskiej i Jolancie Czajkowskiej oraz prof. Grzegorzowi Lewickiemu z Uniwersytetu Jagielońskiego, który wspiera działalność warsztatu. Podziękowano też rodzinom oraz opiekunom niepełnosprawnych uczestników, wręczając im świece zapachowe, wykonane specjalnie z okazji jubileuszu WTZ. Wśród wolontariuszy, którzy wspierają od wielu lat warsztat jest także Łucja Barejko, która nie mogła uczestniczyć w pikniku. W pikniku uczestniczyli także byli uczestnicy warsztatu, którzy prowadzą samodzielne życie. Uczestnicy pracowni artystycznej, którą kieruje Joanna Postawa-Wolnik, wspierani przez uczestników innych pracowni oraz jednego z instruktorów, zaprezentowali między innymi piosenkę, która powstała z okazji 30-lecia powstania warsztatu. Każdy mógł skorzystać z kawiarenki „Pod Kasztanami”, w której z pomocą rodziców przygotowano słodki poczęstunek. Były też grillowane kiełbaski, które dostarczył Wojciech Zieliński, który wsparł organizację jubileuszowego pikniku. Grupa uczestników przez wiele tygodni ćwiczyła pod okiem rehabilitantki Wandy Wieruckiej, aby zaprezentować układ taneczny. Nie zabrakło solowych występów niepełnosprawnych uczestników WTZ przed mikrofonem. Oficjalne uroczystości związane z 30-leciem WTZ z udziałem wielu gości odbędą się jesienią.