Kiermasz wielkanocny

Malowali pisanki, robili pisankowe origami

Wiosenny Kiermasz Wielkanocny był okazją do kupienia świątecznych ozdób oraz do dobrej zabawy. Impreza odbyła się w Galerii Handlowej Kopernik. Jej organizatorzy to Warsztat Terapii Zajęciowej, prowadzony przez kwidzyńską Fundację „Misericordia” i Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy.

Kiermasz wielkanocny

Podczas imprezy można było wspólnie tworzyć pisanki, a także pisankowe origami. Zorganizowane zostały też zajęcia Batti Strauss. To metoda aktywnego słuchania muzyki, która ma zachęcić dzieci do słuchania muzyki klasycznej.

Zajęcia z dziećmi podczas kiermaszu wielkanocnego
Zajęcia muzyczne metodą Batti Strauss

– Już drugi raz zorganizowaliśmy imprezę dzięki wsparciu Galerii Handlowej Kopernik za które chciałem podziękować. Tego typu kiermasz to nie tylko okazja do kupienia przez mieszkańców wyjątkowych, niepowtarzalnych ozdób, wykonanych podczas zajęć prowadzonych dla niepełnosprawnych mieszkańców powiatu w naszym warsztacie, ale zaprezentowania samej działalności warsztatu. Podziękowania należą się także pracownikom i wychowankom Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, którzy już drugi raz włączyli się w organizację imprezy. Dochód ze sprzedaży naszych wyrobów jak zawsze przeznaczmy na rehabilitację społeczną i zawodową niepełnosprawnych uczestników naszego warsztatu – mówi Bogdan Muchowski, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie.

Do organizatorów imprezy dołączyło także Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Elbląskiej, wystawiając swoje stoisko. Stowarzyszenie prowadzi w Kwidzynie między innymi świetlice środowiskowe. Dużym powodzeniem wśród dzieci cieszyło się malowanie twarzy, przygotowane przez stowarzyszenie. Harcerki z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kwidzynie przygotowały różne zabawy dla najmłodszych uczestników wiosennego kiermaszu. Zorganizowana została także loteria, w której każdy los wygrywał.

Zajęcia dzieci z harcerkami podczas kiermaszu wielkanocnego
Zabawy prowadzone przez harcerki z MOW