Uczestnik Warsztatu Terapii Zajęciowej trzyma rakietkę do tenisa stołowego

Pomorska Liga Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych

Szymona Szpocińskiego, reprezentującego Warsztat Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, z siedzibą w Górkach, uznano za najlepszego zawodnika kolejnego w tym roku turnieju Pomorskiej Ligi Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych.

Drużyna kwidzyńskiego WTZ okazała się najlepsza w grupie B. Dobry występ zanotowali także tenisiści z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Ryjewie oraz Domu Pomocy Społecznej w Ryjewie. W grupie A trzecie miejsce indywidualnie zajął Roman Leszek (WTZ Ryjewo). Drużyna WTZ w Ryjewie zakończyła turniej na czwartym miejscu. W grupie C zwyciężyła drużyna Domu Pomocy Społecznej w Ryjewie. Indywidualnie Adam Osuch zajął pierwsze miejsce, natomiast opiekun Roman Zbróg drugie.

Tenisiści stołowi walczyli o Puchar Prezydenta Miasta Sopotu. Był to już czternasty Integracyjny Turniej Tenisa Stołowego, rozgrywany w ramach PLTSON. Turniej odbył się w sali sportowej III Liceum Ogólnokształcącego im. Agnieszki Osieckiej. Tenisiści, w zależności od poziomu sprawności, startują w trzech grupach: A, B i C. Razem z niepełnosprawnymi tenisistami w ligowych rozgrywkach biorą udział także opiekunowie.

– Bardzo dobrze spisali się nasi tenisiści startujący w grupie B, zdobywając pierwsze miejsce drużynowo. Opiekun Łukasz Olszewski zajął pierwsze miejsce, a Mariusz Kobus trzecie miejsce. Według organizatorów swoją grą wyróżnił się Szymon Szpociński, którego uznano za najlepszego tenisistę turnieju. Jeśli chodzi o grupę A, to zajęliśmy czwarte miejsce w tym turnieju. Przygotowujemy się już do kolejnego turnieju, który odbędzie się 17 maja w Czersku – mówi Marian Behnke, opiekun niepełnosprawnych tenisistów z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, z siedzibą w Górkach.

W skład drużyny WTZ Kwidzyn, w grupie A, wchodzili: Klaudia Klonowska, Artur Jurczak i opiekun Marian Behnke, natomiast w grupie B wystartowali: Mariusz Kobus, Daniel Kuriata, Szymon Szpociński i opiekun Łukasz Olszewski.

W skład drużyny WTZ Ryjewo weszli: Roman Leszek, Piotr Koński, Marek Jędrzejewski, Andrzej Cylke i Sylwia Janiszewska, natomiast w składach dwóch drużyn DPS Ryjewo znaleźli się: Andrzej Klein, Waldemar Paszke, Roman Zbróg (opiekun), Adam Osuch, Adam Pielecki i Wiesław Lesiczka.

Organizatorem Pomorskiej Ligi Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych jest Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji. W ligowych rozgrywkach uczestniczy ok. 130 niepełnosprawnych tenisistów z całego Pomorza.