Pomorskie Centrum Równego Traktowania

Powstało Pomorskie Centrum Równego Traktowania. W powiecie kwidzyńskim prowadzi je Stowarzyszenie Akwedukt. Celem centrum jest wsparcie osób, które doświadczyły dyskryminacji lub nierównego traktowania między innymi z powodu wieku, płci, orientacji psychoseksualnej, niepełnosprawności, wyznania i bezwyznaniowości czy pochodzenia etnicznego i narodowego.

Centrum powstało dzięki finansowemu wsparciu takich krajów, jak Islandia. Liechtenstein i Norwegia, przyznanego z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego, w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. Z pomocy PCRT mogą skorzystać mieszkanki i mieszkańcy województwa pomorskiego bez względu na wiek i pochodzenie. Działania PCRT są całkowicie bezpłatne. Oferowane wsparcie obejmuje między innymi porady prawne, psychologiczne, pomoc w kontakcie z administracją publiczną oraz grupy wsparcia. Pomoc udzielana jest także w innych powiatach województwa pomorskiego. Organizacje, które weszły w skład PCRT to Stowarzyszenie Akwedukt w Kwidzynie, Fundacja Samtale w Gdyni, Stowarzyszenie Alternatywny Cypel w Helu, Stowarzyszenie Los w Kościerzynie, Spółdzielnia socjalna „Heca” w Tczewie, Fundacja Homo Viator w Bytowie, Stowarzyszenie Dialog w Lęborku oraz Kaszubski Uniwersytet Ludowy w Wieżycy.

Z Pomorskim Centrum Równego Traktowania prowadzonym przez Stowarzyszenie Akwedukt w Kwidzynie można skontaktować się za pomocą poczty elektronicznej: kwidzyn@pcrt.com.pl. Można też zadzwonić: 695 249 783. Kontakt osobisty jest możliwy od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-15:00 lub innych, po uprzednim umówieniu się. Szczegóły dotyczące projektu można znaleźć na stronie: www.pcrt.com.pl.

(op)