Olimpiada Osób Niepełnosprawnych

Powiatowa Olimpiada Kół i Środowisk Osób Niepełnosprawnych

Niepełnosprawne osoby z ośrodków z całego powiatu wzięły udział w Powiatowej Olimpiadzie Kół i Środowisk Osób Niepełnosprawnych. Impreza odbyła się w hali widowiskowo–sportowej przy ul. Wiejskiej w Kwidzynie. Organizatorem imprezy jest Kwidzyński Klub Lekkoatletyczny „Rodło”. Współorganizatorzy olimpiady to Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie. W organizacji pomogło także Kwidzyńskie Centrum Sportu i Rekreacji.

Niepełnosprawnym sportowcom kibicowali Jerzy Śnieg, przewodniczący rady powiatu kwidzyńskiego, Wiesław Wosiak, wicestarosta kwidzyński, Piotr Widz, wiceburmistrz Kwidzyna, Renata Majda, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie, Kazimierz Gorlewicz, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie i Bogdan Muchowski, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie.

– Po raz siódmy organizujemy olimpiadę. Cieszę się, że nasza impreza jest coraz popularniejsza o czym świadczy coraz większa liczba uczestników. Wszystkie rozgrywane konkurencje mają charakter zabawy. Mimo zaciętej rywalizacji liczy się przede wszystkim udział i dobra zabawa. W naszej olimpiadzie wygrywają wszyscy. Każda drużyna otrzymuje puchar i pamiątkowe zdjęcie – stwierdził Lech Kwiatkowski, prezes Kwidzyńskiego Klubu Lekkoatletycznego „Rodło”.

Uroczystego otwarcia dokonał Wiesław Wosiak, wicestarosta kwidzyński.

– Bardzo mim miło, że mogę uczestniczyć w kolejnej olimpiadzie osób niepełnosprawnych. Impreza stała się już tradycją w naszym powiecie. Chciałbym podziękować organizatorom i opiekunom, którzy przygotowują wszystkie osoby niepełnosprawne do udziału w olimpiadzie – powiedział Wiesław Wosiak, który życzył uczestnikom sportowej rywalizacji i dobrej zabawy.

Wspaniałej zabawy życzył uczestnikom imprezy także Piotr Widz, wiceburmistrz miasta, który podkreślił, że rywalizacja podczas olimpiady to między innymi pokonywanie własnych ograniczeń i stawianie sobie wyzwań.

Większość konkurencji doskonale znana jest uczestnikom zawodów. To między innymi toczenie piłki między nogami, przekazywanie piłki górą w rzędzie czy sztafetowe wyścigi. Po zakończeniu wszystkich konkurencji tradycyjnie już uczestnicy mogli potańczyć podczas dyskoteki, którą poprowadził zespół z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, z siedzibą w Górkach. Kwidzyński Klub Lekkoatletyczny „Rodło” zapowiada, że w przyszłym roku także nie zabraknie Powiatowej Olimpiady Kół i Środowisk Osób Niepełnosprawnych.