Powiatowa Olimpiada Kół i Środowisk Osób Niepełnosprawnych

Niepełnosprawne osoby z całego powiatu wzięły udział w Powiatowej Olimpiadzie Kół i Środowisk Osób Niepełnosprawnych. Impreza odbyła się w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Wiejskiej w Kwidzynie. Jej organizatorem jest Kwidzyński Klub Lekkoatletyczny „Rodło”. Współorganizatorzy olimpiady to Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie. W organizacji pomogło także Kwidzyńskie Centrum Sportu i Rekreacji.

Wśród gości, którzy przybyli na zawody byli Wiesław Wosiak, wicestarosta kwidzyński, Piotr Widz, wiceburmistrz Kwidzyna, Renata Majda, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie, Ewa Poteracka, zastępca kierownika PCPR w Kwidzynie, Joanna Stasińska, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie oraz Bogdan Muchowski, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie. Olimpiada zorganizowana została po raz ósmy. Wszystkie rozgrywane konkurencje, które mają charakter zabawy, poprowadził Marek Sroka z Kwidzyńskiego Centrum Sportu i Rekreacji.

– Cieszę się, że spotykamy się po raz kolejny. Jak co roku wszystkie rozgrywane konkurencje mają charakter zabawy. W naszej olimpiadzie wygrywają wszyscy. Liczy się udział. Każda drużyna otrzymuje puchar, pamiątkowe zdjęcie, a każdy z uczestników pamiątkowy medal – powiedział Lech Kwiatkowski, prezes Kwidzyńskiego Klubu Lekkoatletycznego „Rodło”.

Uroczystego otwarcia olimpiady dokonał Piotr Widz, wiceburmistrz Kwidzyna. Wiesław Wosiak, wicestarosta kwidzyński po zakończeniu sportowych zmagań wręczył puchary wszystkim drużynom uczestniczącym w imprezie. Jak co roku, nie zabrakło oprawy muzycznej, którą zapewnił zespół z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie.

W zawodach uczestniczą między innymi osoby niepełnosprawne, które z powodu znacznych ograniczeń nie mogą brać udziału w konkurencjach rozgrywanych między innymi w ramach Olimpiad Specjalnych