Plakat informujący o ofercie bezpłatnego wsparcia od Centrum Informacyjno-Koordynacyjnego Volontarius

Przeciwko skutkom COVID-19

Pomorskie Wspiera – Przeciwdziałanie i zapobieganie skutkom COVID-19 to rozpoczęty projekt samorządu województwa pomorskiego. Ideą projektu jest przeciwdziałanie i zapobieganie skutkom pandemii. Wsparciem ma zostać objętych minimum 3 tysiące mieszkańców województwa pomorskiego, którzy przeszli zakażenie koronawirusem oraz osoby szczególnie narażone na ciężki przebieg choroby i jednocześnie są zagrożeni wykluczeniem społecznym.

To przede wszystkim seniorzy po 60. roku życia oraz osoby z niepełnosprawnościami i chorobami przewlekłymi. Uczestnicy projektu będą mogli skorzystać ze wsparcia psychologicznego w formie teleporad, a także z porad fizjoterapeutycznych realizowanych w domu pacjenta oraz w formie teleporad. W ramach projektu zaplanowano także pomoc w codziennych czynnościach, świadczoną przez wolontariusza. Uczestnicy projektu będą też mogli skorzystać z profilaktycznych szczepień przeciwko pneumokokom. Dla każdej osoby biorącej udział w projekcie zostanie opracowany Indywidualny Plan Wsparcia, dostosowany do jej potrzeb. Wykonawcą zadania jest Centrum Informacyjno-Koordynacyjne Volontarius, mieszczące się w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie. Realizację projektu wspierają Pomorskie Centrum Reumatologiczne im. dr Jadwigi Titz-Kosko w Sopocie oraz Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku.

(op)

Do projektu można zgłosić się telefonicznie (tel. 58 686 0347 i 58 686 01 00, w godz. 7:30-15:00) lub za pomocą poczty elektronicznej: cik@szpital-koscierzyna.pl. Można też podać numer telefonu, pod który Centrum Informacyjno-Koordynacyjne skontaktuje się z osobą zainteresowaną udziałem w projekcie. Można też zgłosić swój udział w projekcie osobiście w Centrum Informacyjno-Koordynacyjne Volontarius (Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie (Blok A), ul. Piechowskiego 36, od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:00.

Więcej informacji o projekcie dostępnych jest na stronie internetowej: www.cik-volontarius.pl.