Artyści podczas występu

Religijne śpiewanie uczestników WTZ z Pomorza

Radość najlepiej wyrazić muzyką i piosenką, a wiarę i nadzieję modlitwą – twierdzą organizatorzy Integracyjnego Przeglądu Piosenki Religijnej. Impreza odbyła się po raz trzeci w Kwidzyńskim Parku Przemysłowo-Technologicznym w Górkach (gmina Kwidzyn). Na scenie zaprezentowali się zespoły i soliści z warsztatów terapii zajęciowej z województwa pomorskiego. Organizatorem przeglądu jest Warsztat Terapii Zajęciowej w Górkach, prowadzony przez Fundację „Misericordia”. Honorowym patronatem objął przegląd ks. bp Jacek Jezierski, biskup elbląski. Współorganizatorem przeglądu był Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie, który przygotował między innymi scenę dla wykonawców oraz zadbał o nagłośnienie i oświetlenie.

Gości powitał Bogdan Muchowski, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach. Otwarcia imprezy dokonał Wiesław Wosiak, wicestarosta kwidzyński. Oprócz wicestarosty wśród gości, którzy przybyli na przegląd byli między innymi Piotr Widz, wiceburmistrz Kwidzyna i Leszek Czubała z zarządu Kwidzyńskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Nie zabrakło także Kazimierza Gorlewicza, prezesa Fundacji „Misericordia”. Byli także księża Janusz Kilian i Wiesław Paradowski, proboszczowie parafii pw. Miłosierdzia Bożego i pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego. Przegląd poprowadzili Wanda Masalaska-Szymanek z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach oraz ks. Zbigniew Giełdon, wicedyrektor Katolickiej Rozgłośni Diecezji Pelplińskiej „Radio Głos”. Na scenie zaprezentowali się wykonawcy z sześciu warsztatów terapii zajęciowej: Warsztat Terapii Zajęciowej w Górkach (gmina Kwidzyn), Warsztat Terapii Zajęciowej w Lalkowych, Warsztat Terapii Zajęciowej w Rumi, Warsztat Terapii Zajęciowej w Sycewicach, Warsztat Terapii Zajęciowej w Dzierzgoniu oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Kolniku. Zespół kwidzyńskiego WTZ został przygotowany do występu przez Joannę Postawę-Wolnik, instruktorkę pracowni artystycznej, która jest także pomysłodawcą zorganizowania przeglądu. Układ taneczny przygotowała Anna Osial, terapeutka zajęciowa w WTZ w Górkach. Występom przysłuchiwało się jury w składzie: Barbara Lipińska-Postawa, ks. Janusz Kilian i Leszek Czubała. Gościem specjalnym była Magdalena Bukowska z Nowego Dworu Gdańskiego, laureatka wielu konkursów i przeglądów piosenki, która zaśpiewała także z zespołem Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie. Nagrody otrzymali wszyscy wykonawcy, ale jury zdecydowało o przyznaniu wyróżnienia dla wykonawców reprezentujących Warsztat Terapii Zajęciowej w Dzierzgoniu. Publiczność zdecydowała natomiast o przyznaniu swojego wyróżnienia dla Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach. Pomieszczeń, w których zorganizowano imprezę, użyczył Kwidzyński Park Przemysłowo-Technologiczny w Górkach. Organizację przeglądu wsparły wolontariuszki: Łucja Barejko i Jolanta Czajkowska. Impreza nie mogłaby się odbyć gdyby nie finansowe wsparcie prof. Grzegorza Lewickiego z Uniwersytetu Jagielońskiego i pana Artura Hermaszewskiego.