Roman Leszek podczas gry w tenisa stołowego

Rozpoczną pierwszego kwietnia

Pomorska Liga Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych rozpocznie tegoroczny sezon w kwietniu. Podczas spotkania, które odbyło się w Ryjewie, organizatorzy ligi omówili szczegóły tegorocznych rozgrywek. W spotkaniu wziął udział między innymi Marian Behnke, opiekun niepełnosprawnych tenisistów z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, z siedzibą w Górkach.

– Pierwszy turniej odbędzie się 1 kwietnia w Sopocie. Utrzymane zostały trzy grupy: A, B, C, w których startują tenisiści, w zależności od poziomu sprawności. Drużyna, podobnie jak w ubiegłorocznym sezonie, będzie składała się z dwóch niepełnosprawnych tenisistów oraz opiekuna – twierdzi Marian Behnke.

Pomysł narodził się w Domu Pomocy Społecznej w Rudnie. Na początku w zawodach uczestniczyły tylko trzy placówki. Z roku na rok turniej zaczął gromadzić coraz większą liczbę uczestników. Obecnie w lidze startuje ponad 100 niepełnosprawnych zawodników z całego województwa pomorskiego. Organizatorem ligi jest Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji.
Najlepszym tenisistą ubiegłorocznych rozgrywek ligowych był Roman Leszek, reprezentujący Warsztat Terapii Zajęciowej w Ryjewie. Na drugim miejscu wśród niepełnosprawnych zawodników sezon zakończył Zdzisław Schutzman z Domu Pomocy Społecznej w Strzebielinku, natomiast Klaudia Klonowska z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, z siedzibą w Górkach, zajęła trzecie miejsce. Drużyna z Domu Pomocy Społecznej w Rudnie zakończyła rozgrywki na pierwszym miejscu grupy A. Drugie miejsce w sezonie wywalczyła reprezentacja Warsztatu Terapii zajęciowej w Kwidzynie, z siedzibą w Górkach, a trzecie drużyna z Domu Pomocy Społecznej w Ryjewie.