Seniorzy na wystawie w kościele

Seniorzy odwieszają zajęcia

Seniorzy ze Stowarzyszenia Seniorzy 50+ w Kwidzynie wznawiają zajęcia zawieszone z powodu trzeciej fali pandemii. Wznawiana jest gimnastyka rozciągająca, która odbywa się w poniedziałki i czwartki o godz. 14:00 w sali przy ul. Wiejskiej. Zajęcia gimnastyczne w pływalni przy ul. Wiejskiej wznowione mają zostać od 1 czerwca i odbywać się będą we wtorki i piątki o godz. 6:30. Uczestniczyć w nich będzie mogło 15 osób. Ewa Stec, prezes Stowarzyszenia Seniorzy 50+ w Kwidzynie, cały czas zachęca do szczepień.

– Tylko w ten sposób uchronimy się przed poważnymi skutkami zakażenia, a także ograniczymy rozprzestrzenianie się wirusa – podkreśla Ewa Stec, która jest członkiem Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych.

Stowarzyszenie Seniorzy 50+ zrzesza ponad 190 osób. Seniorzy bardzo aktywnie działają na rzecz innych mieszkańców miasta i powiatu kwidzyńskiego. Organizują wiele różnych spotkań, zajęć rekreacyjnych oraz imprez. W tym roku stowarzyszenie planuje między innymi zorganizowanie takich imprez, jak „Przy ognisku o powiecie kwidzyńskim – spotkania międzypokoleniowe” i „Roztańczony senior”. Terminy organizacji imprez uzależnione będą od sytuacji epidemicznej.