Logo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Seniorzy zagrali z WOŚP

Członkowie Stowarzyszenia Seniorzy 50+ w Kwidzynie zagrali razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Z powodu zagrożenia koronawirusem nie mogli jednak uczestniczyć aktywnie w zbiórce pieniędzy. Postanowili jednak dołożyć swoją cegiełkę do zbiórki prowadzonej przez WOŚP. W tym roku pieniądze zbierane są na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i do diagnostyki głowy dzieci.

– Nie mogliśmy w tym roku uczestniczyć jako wolontariusze w aktywnym zbieraniu pieniędzy na ten piękny i szlachetny cel. Postanowiliśmy jednak, że przekażemy z naszego konta 500 zł. Dokonaliśmy wpłaty przelewem na konto WOŚP. Każdy gest jest ważny i wartościowy. Wspieramy WOŚP już 8 lat i mamy nadzieję, że będziemy wspólnie grać do końca świata i jeden dzień dłużej.

Dziękujemy Jurkowi Owsiakowi i wszystkim osobom związanym z WOŚP za to, że jesteście i że realizujecie tak wartościową dla nas wszystkich inicjatywę. W imieniu wszystkich członków życzymy Wam siły w walce o dobro – napisał Zarząd Stowarzyszenia Seniorzy 50+ w Kwidzynie.

Organizacja działa od 16 października 2012 roku. Na jej czele stoi Ewa Stec. Seniorzy bardzo aktywnie działają na rzecz innych mieszkańców miasta i powiatu kwidzyńskiego. Każdego roku organizując wiele różnych spotkań, zajęć rekreacyjnych oraz imprez. Członkowie stowarzyszenia czynnie angażują się między innymi w działania Kwidzyńskiej Rady Seniorów i Powiślańskiej Lokalnej Grupy Działania.

Stowarzyszenie Seniorzy 50+ w Kwidzynie zrzesza ponad 200 osób. Ubiegły rok z powodu pandemii nie był dla seniorów łatwy. Mimo tego starali się organizować różne imprezy w reżimie sanitarnym. W tym roku Stowarzyszenie Seniorzy 50+ planuje między innymi zorganizować projekty: „Przy ognisku o powiecie kwidzyńskim – spotkania międzypokoleniowe” i „Roztańczony senior”.