Ilustracja podawania ręki drugiej osobie
Fot. Harish Sharma, Pixabay.com

Specjaliści Ośrodka Interwencji Kryzysowej już dyżurują

Mieszkańcy powiatu kwidzyńskiego, którzy zmagają się z różnymi problemami, w tym dotyczącymi uzależnienia czy przemocy mogą już korzystać z pomocy specjalistów Ośrodka Interwencji Kryzysowej. W tym roku OIK prowadzi Fundacja „Żyć Zgodnie”, która została wybrana w wyniku konkursu ogłoszonego przez samorząd powiatu kwidzyńskiego.

– Pomoc udzielana jest bezpłatnie. Specjaliści pracujący w ośrodku już pełnią dyżury. Pomoc udzielana jest przez wykwalifikowaną kadrę, w tym pedagogów, psychologów i psychoterapeutów. Pomoc będzie udzielana w budynku przy ul. Braterstwa Narodów 59 w Kwidzynie – informuje Renata Majda, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie.

Ośrodek zapewnia profesjonalną pomoc i wsparcie osobom znajdującym się w sytuacjach kryzysowych a także wszystkim doświadczającym trudności w pełnieniu swoich podstawowych funkcji, gdy dochodzi do zaburzenia ich równowagi i załamania jako konsekwencji doświadczanych sytuacji kryzysowych. Specjalistyczna pomoc udzielana jest między innymi osobom zmagającym się z problemem przemocy w rodzinie czy uzależnieniem. Specjaliści ośrodka zapewnią nie tylko wsparcie poprzez wspólne rozpoznanie sytuacji, ale także wyznaczą drogę do wyjścia z trudnego momentu w życiu osób, które zgłoszą się do poradni.

Siedziba Ośrodka Interwencji Kryzysowej mieści się w budynku przy ul. Braterstwa Narodów 59 w Kwidzynie. Numer telefonu 730 884 539 czynny jest w godzinach dyżuru OIK, natomiast numer 55 629 18 18 czynny jest przez całą dobę. Można także skorzystać z poczty elektronicznej: fundacja@zyc-zgodnie.pl.

Dyżury w OIK (pierwszy kontakt):
Poniedziałek – piątek, w godz. 9:00-15:00 oraz 17:00-19:00
Sobota, w godz. 10:00-15:00

Konsultacje specjalistów (prawnik, psycholog, pedagog, psychoterapeuta):
poniedziałek, środa – dyżur w godz. 17:00-20:00
wtorek, czwartek, piątek – dyżur w godz. 17:00 – 19:00
(po wcześniejszym umówieniu przez osobę pierwszego kontaktu)

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.zyc-zgodnie.pl.