Reprezentacja Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie na Sprawdzianie Umiejętności Informatycznych

Sprawdzian Umiejętności Informatycznych Uczestników WTZ

Reprezentacja kwidzyńskiego WTZ zajęła drugie miejsce podczas Sprawdzianu Umiejętności Informatycznych Uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, który odbył się w Elblągu. Tym samym uczestnicy warsztatu w Kwidzynie powtórzyli swoje osiągnięcie sprzed dwóch lat. Czwarte miejsce zajęła reprezentacja Warsztatu Terapii Zajęciowej w Ryjewie. Konkurs odbył się w Zespole Szkół Mechanicznych w Elblągu. Jego organizatorem jest Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Tacy sami”. Współorganizator Zespół Szkół Mechanicznych w Elblągu. Sprawdzian odbywa się co dwa lata. Do jego udziału zapraszane są warsztaty, w których funkcjonują pracownie informatyczne. Według organizatora sprawdzian to okazja do porównania wiedzy zdobytej w trakcie zajęć, a także do wymiany doświadczeń instruktorów.

– Nasz warsztat reprezentowali Przemysław Rutkowski, Łukasz Sobczuk i Rober Zwierzyński. Zadanie polegało na przygotowaniu prezentacji multimedialnej. Uczestnicy musieli jednak wykonać prace zgodnie z wymogami, które określili organizatorzy, dotyczącymi tekstu czy wielkości zdjęć. Nasi uczestnicy poradzili sobie znakomicie. Nie udało się nam tylko pokonać drużyny z Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Tacy sami”, organizatora sprawdzianu. Przygotowywaliśmy się do tego konkursu około miesiąca i uważam, że nasi uczestnicy osiągnęli świetny wynik – mówi Marcin Zawadzki, opiekun zawodników z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, z siedzibą w Górkach.

Nagrodą było urządzenia wielofunkcyjne z drukarką atramentową. W sprawdzianie Umiejętności Informatycznych Uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej wzięło udział sześć warsztatów terapii zajęciowej z województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

Zdjęcia: Marcin Zawadzki