Kiermasz świąteczny

Stoiska pełne świątecznych ozdób

Bombki, zawieszki, stroiki, wiklinowe koszyki, a nawet karmniki zapełniły stoiska przygotowane podczas dwóch przedświątecznych kiermaszów, które odbyły się w Centrum Handlowym „Liwa” i Galerii Handlowej „Kopernik”.

Oryginalne ozdoby świąteczne wykonane zostały w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Kwidzynie oraz Świetlicach Środowiskowych Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Klientów nie brakowało, o czym świadczy niemal całkowita wyprzedaż ozdób. Współorganizatorem kiermaszu, oprócz WTZ, Świetlic Środowiskowych i Centrum Handlowego „Liwa”, Galerii Handlowej „Kopernik” był Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kwidzynie.

– Cieszę się, że nasze stoiska odwiedziło tak wiele osób. Wszystkie rzeczy, w tym ozdoby świąteczne, zostały wykonane podczas zajęć prowadzonych w naszym warsztacie. Każdego roku staramy się przygotować wiele pięknych i oryginalnych przedmiotów, które stają się ozdobą każdego domu podczas świąt. Zorganizowaliśmy też warsztaty artystyczne podczas których dzieci same mogły wykonać ozdoby na choinkę. Oczywiście nie mogło zabraknąć odwiedzin Mikołaja i śpiewania kolęd. Zorganizowaliśmy również loterię, w której każdy los wygrywał. Dochód ze sprzedaży wszystkich wyrobów, jak co roku, przeznaczymy w całości na rehabilitację społeczną i zawodową niepełnosprawnych uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie. Chciałbym podziękować kierownictwu Centrum Handlowego „Liwa” oraz Galerii Handlowej „Kopernik” za nieodpłatne udostępnienie nam miejsca i pomoc w przygotowaniu stoisk, a także naszym wolontariuszkom Jolancie Czajkowskiej i Lucynie Barejko, które co roku pomagają nam nie tylko w przygotowaniu kiermaszów, ale biorą w nich czynny udział. Podziękowania kieruję także do dziewcząt z 68 Drużyny Harcerskiej „Wesołe Włóczęgi”, działającej w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kwidzynie, które angażują się w organizację naszych kiermaszów – mówi Bogdan Muchowski, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie.

Siedziba kwidzyńskiego Warsztatu Terapii Zajęciowej znajduje się w zabytkowym dworku w Górkach, w gminie Kwidzyn. Od stycznia 2004 roku prowadzi go kwidzyńska Fundacja „Misericordia”. Podczas zajęć niepełnosprawni mieszkańcy powiatu kwidzyńskiego zdobywają wiele umiejętności, które przydają się w życiu codziennym, ale przede wszystkim w przyszłej pracy zawodowej. Obecnie w zajęciach terapeutycznych uczestniczy 47 niepełnosprawnych osób.