Śniadanie wielkanocne

Świąteczne spotkanie

Uczestnicy i pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach, prowadzonego przez Fundację „Misericordia”, wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym z okazji Świąt Wielkanocnych. Ich organizacja w Wielki Piątek to już tradycja. W tym roku przy świątecznym stole, na którym nie zabrakło jajek, uczestnicy i pracownicy oraz zaproszeni goście spotkali się już po raz dwudziesty dziewiąty.

W spotkaniu udział wzięli między innymi wicestarosta Wiesław Wosiak, Dariusz Wierzba, wójt gminy Kwidzyn, Katarzyna Bednarek, dyrektor Biblioteki Miejsko-Powiatowej w Kwidzynie, Mieczysław Kulesz, przewodniczący rady Fundacji „Misericordia” oraz Leszek Czubała z zarządu Fundacji „Misericordia”. W spotkaniu wzięły udział także Jolanta Czajkowska i Łucja Barejko, wolontariuszki, które na co dzień pomagają niepełnosprawnym uczestnikom warsztatu. Gości powitał Bogdan Muchowski, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach. Wicestarosta Wiesław Wosiak, składając życzenia, podkreślił duże znaczenie, jakie dla samorządu powiatu ma wspieranie takich miejsc, jak warsztaty terapii zajęciowej oraz inne ośrodki, w których prowadzona jest rehabilitacja społeczna i zawodowa niepełnosprawnych mieszkańców powiatu kwidzyńskiego. Podczas spotkania w świąteczny nastrój wprowadził krótki występ zespołu niepełnosprawnych uczestników warsztatu, którzy na co dzień biorą udział w zajęciach prowadzonych w pracowni artystycznej. Gościnnie wystąpił Jerzy Tłuchowski, dawny uczestnik warsztatu, a obecnie uczestnik, który wspiera zespół działający w warsztacie podczas imprez okolicznościowych. Warsztat Terapii Zajęciowej obchodzi w tym roku 30 rocznicę powstania. Początkowo działał w ramach Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie, a od 2004 roku funkcjonuje w zabytkowym dworku w Górkach. Obecnie w zajęciach terapeutycznych uczestniczy 47 niepełnosprawnych, dorosłych osób z całego powiatu kwidzyńskiego.