Turniej wędkarski

Turniej dla niepełnosprawnych wędkarzy

Niepełnosprawni wędkarze z domów pomocy społecznej w Kwidzynie i Ryjewie, warsztatów terapii zajęciowej w Kwidzynie, Ryjewie i Koniecwałdzie (powiat sztumski) oraz osoby niepełnosprawne z Kwidzyna wzięły udział w zawodach wędkarskich. Ich organizatorem był Warsztat Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, prowadzony przez Fundację „Misericordia”. Wędkowanie odbywało się na terenie parku przy zabytkowym dworku w Górkach (gmina Kwidzyn), który jest siedzibą warsztatu.

– Zawody organizujemy raz w roku dla niepełnosprawnych mieszkańców naszego powiatu, ale uczestniczą w nich także goście z zewnątrz. W tym roku po raz kolejny przyjechali do nas uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Koniecwałdzie, z powiatu sztumskiego. Wygrywa ta drużyna, która złowi najwięcej ryb. Oczywiście jak zawsze po ich policzeniu ryby ponownie trafiają do naszych stawów. Nad przebiegiem zawodów czuwał Kazimierz Dąbrowski, reprezentujący Polski Związek Wędkarski, który pełnił funkcję sędziego głównego. Nasze zawody, to nie tylko znakomita zabawa i obcowanie z przyrodą, ale także integracja środowiska osób niepełnosprawnych – podkreśla Bogdan Muchowski, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie.

Stawy należą do Fundacji „Misericordia”, ale ich zarybianiem od lat zajmuje się Niezależne Towarzystwo Wędkarskie.

Najlepsza w zawodach okazała się drużyna „Przyjaciele”, reprezentująca środowisko osób niepełnosprawnych w Kwidzynie. Drugie miejsce zajęli wędkarze z Domu Pomocy Społecznej w Ryjewie, natomiast trzecie z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Koniecwałdzie. Na czwartym miejscu zawody zakończyła reprezentacja Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie, a na piątym drużyna z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Ryjewie. Organizatorzy nagrodzili wszystkich dyplomami i pucharami. Drużyna Wesoła Gromadka, która od kilku lat okazywała się bezkonkurencyjna w wędkowaniu, w tym roku postanowiła wystąpić poza konkursem, aby dać szansę innym na zdobycie pucharów.