Zwycięzcy turnieju z nagrodami

Turniej warcabistów z Pomorza

Arkadiusz Wick (z prawej) wyjechał z Kwidzyna z Pucharem Starosty Kwidzyńskiego. Reprezentant Domu Pomocy Społecznej w Strzebielinku okazał się najlepszy w Pomorskim Turnieju Warcabowym Domów Pomocy Społecznej.

Zwycięzcy turnieju z nagrodami

Drugi był Władysław Wasiński z Domu Pomocy Społecznej Ostoja w Gdańsku, natomiast trzecie miejsce zajął Jarosław Delikat z Domu Pomocy Społecznej w Chojnicach. Na czwartym miejscu turniej zakończył Mariusz Kobus z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie. Organizatorem imprezy jest Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie. Nie zabrakło w turnieju warcabistów reprezentujących domy pomocy społecznej w Kwidzynie i Ryjewie. W zawodach wzięła udział także reprezentacja Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach, prowadzonego przez kwidzyńską Fundację „Misericordia”. Zawody tradycyjnie już odbyły się w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1.

Władysław Wasiński, Arkadiusz Wick, Jarosław Delikat i Mariusz Kobus
Najlepsza czwórka turnieju: Władysław Wasiński (od lewej), Arkadiusz Wick, Jarosław Delikat i Mariusz Kobus.

– Cieszę się, że podczas zawodów panowała sportowa atmosfera. Pojedynki były zażarte. Okazuje się, że warcaby wcale nie są taką prostą grą, jakby mogło się wydawać. Zwycięzcami tak naprawdę są wszyscy uczestnicy turnieju, gdyż musieli pokonać swoje słabości. Ogółem rozegrano ponad 200 partii – podsumowuje Wiesława Cichowicz z Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie.

Z wysokiego poziomu cieszy się Andrzej Zep, sędzia główny turnieju.

– Z każdym rokiem poziom turnieju wzrasta. Jestem pełen podziwu dla uczestników. Pamiętam jak nieporadnie rozgrywaliśmy pierwsze turnieje. Problemy mieli zawodnicy i my jako organizatorzy. Dzisiaj pojedynki stoją na wysokim poziomie. Powoduje to często opóźnienia. Musimy nawet dostosowywać regulamin, aby dać zawodnikom więcej czasu na rozegranie pojedynku. Zwycięża idea czystej, sportowej walki – podkreśla Andrzej Zep.

Turniej warcabowy narodził się ponad dziesięć lat temu w Domu Społecznej w Kwidzynie. Początkowo w zawodach uczestniczyli mieszkańcy placówki. Z czasem turniej objąl powiat kwidzyński, aby w końcu stać się imprezą o zasięgu wojewódzkim.

Turniej warcabowy

Najlepsi w turnieju

I miejsce – Arkadiusz Wick, Dom Pomocy Społecznej w Strzebielinku
II miejsce – Władysław Wasiński, Dom Pomocy Społecznej „Ostoja” w Gdańsku